Naděje juniorů na play-off ukončila třetí třetina. Duklu čekají zápasy o umístění

27.01.2018 / Tomáš Lysý

Štaci sedmi zápasů během devíti dní zakončili junioři na ledě Kladna. Jelikož zápas Vítkovic startoval o hodinu dříve a Slezané prohráli na Slavii, potřebovala Dukla k postupu vyhrát za tři body. Po první třetině bylo spokojenější Kladno, jenž vedlo gólem Křešimira Schidlhabela. Dukla dokázala srovnat ve 25. minutě zásluhou Joshe Wallera. A právě ve druhé třetině se možná lámal chleba. Jihlava přestřílela soupeře poměrem 22:9, ale gólmana Stahla překonala jen jednou. Během sedmi minut třetího dějství dali domácí dvě branky, ovšem Dukla se trefou Slavomíra Kadlečka dostala do kontaktu. Poté však Kladno uskočilo na 6:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jihlava to ještě zkusila, trefil se Richard Peschout a znovu Dominik Adam, ovšem více už se Dukle nepodařilo a i přes jasnou střeleckou převahu 52:33 prohrála 4:7, když Rytíři stvrdili výhru trefou do prázdné klece. Svěřence kouče Karla Nekvasila nyní čeká skupina o umístění v konkurenci Zlína, Třince, Olomouce, Karlových Varů a Litvínova.