Základní skupiny Pitnerova memoriálu vyhrál Havlíčkův Brod a Přerov, domácí Dukla bude hrát o finále

19.08.2017 / Tomáš Lysý

O víkendu 19.-20. srpna 2017 probíhá na Horáckém zimním stadionu již VIII. ročník Memoriálu Jaroslava Pitnera, kterého se zúčastní domácí Dukla Jihlava, dále Bílí Tygři Liberec, SKLH Žďár nad Sázavou, Warrior Brno, přerovští Zubři a BK Havlíčkův Brod. První hrací den přinesl zápasy ve skupinách, na které druhý den navazují zápasy o umístění. Ve skupině A se z vítězství radoval ZUBR Přerov o skóre před Jihlavou, třetí skončil Liberec. Skupina B byla ještě vyrovnanější, o vítězství Havlíčkova Brodu před Warriorem Brno a Žďárem rozhodlo pouze skóre. První dva týmy z každé skupiny si to rozdají o finále, třetí týmy budou hrát zápas o páté místo.

Dle herního systému může tým v jednom utkání získat čtyři body. Každý zápas turnaje, určený pro mladší dorostence (ročník narození 2002+2003 a mladší), se hraje na 2x20 minut a obě dvacetiminutovky jsou ohodnoceny zvlášť. Za výhru v jedné třetině jsou dva body, za remízu bod a za porážku nula bodů. Např. pokud tým A porazí tým B 4:2 po třetinách 2:1 a 2:1, tak tým A získá čtyři body (dvě za každou třetinu). Pokud tým A bude hrát s týme B 4:4 po třetinách 3:2 a 1:2, tak oba týmy získají dva body (výhra v jedné ze dvou třetin) atp.

Výsledky prvního herního dne, sobota 19. srpna 2017:

Skupina A:

HC Dukla Jihlava – HC ZUBR Přerov 1:3 a 2:1

Branky a nahrávky: 17. Mihulka, 22. Polodna (Havel), 24. Havel (Mihulka) – 13. Ryšavý (Gréč), 14. Kolařík (Hanák, Kleniar), 16. Tarnoczy (Ryšavý), 23. Chytil (Kleniar). Rozhodčí: Sibera – Kouba, G. Havelka. Vyloučení: 2:0. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 a 0:1, 2:1.

HC ZUBR Přerov – Bílí Tygři Liberec 2:0 a 5:1

Branky a nahrávky: 5. Hanák (Zeman), 7. Raška (Svozil, Kolařík), 21. Ryšavý (Ministr), 22. Šilhavý (Petr), 25. Ryšavý (Tarnoczy, Zeman), 29. Kleniar (Hanák, Svozil), 31. Ryšavý – 15. Rossmy (Měchura). Rozhodčí: Mareček – Čurilla, G. Havelka. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0 a 5:0, 5:1.

Bílí Tygři Liberec – HC Dukla Jihlava 1:3 a 0:6

Branky a nahrávky: 16. Měchura (Rossmy) – 2. Čermák (Brož, Moravec), 5. Čermák (Menšík, Mihulka), 10. Chlubna (Moravec, Čermák), 22. Čermák (Brož), 27. Chlubna (Menšík), 34. Čermák (Chlubna), 37. Chvátal, 38. Chlubna (Menšík), 40. Havel (Winkler). Rozhodčí: Mejzlík – Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:3. Průběh utkání: 0:3, 1:3 a 0:6.

Konečná tabulka skupiny A:

1. HC ZUBR Přerov      4  3 0 1  11:4   6
2. HC Dukla Jihlava    4  3 0 1  12:5   6
3. Bílí Tygři Liberec  4  0 0 4   2:16  0

(Legenda: pořadí, klub, zápasy, výhry, remízy, porážky, skóre, počet bodů)

Trenér Dukly Jihlava Petr Svoboda o prvním hracím dnu: "První zápas proti Přerovu jsme se klasicky probírali z toho, že šlo o brzký ranní zápas (usmívá se). Druhá třetina už byla lepší. Kluci mě hodně překvapili, naše hra měla tempo a dokázali jsme třetinu vyhrát, což bylo super. Samozřejmě pořád jsme v nějaké fázi, kdy sledujeme hráče. Máme zde čtyři zápasy a v každém z nich jedna lajna sedí. Uvidíme, co se povede zítra."

Skupina B:

BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou 2:0 a 0:1

Branky a nahrávky: 12. P. Vacík (Zych), 18. D. Vacík – 30. Puczek (Konečný, Cibuzar). Rozhodčí: Sibera – G. Havelka, Kouba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0 a 0:1.

SKLH Žďár nad Sázavou – HCM Warrior Brno 2:2 a 2:2

Branky a nahrávky: 3. Pokorný, 4. Puczek (Konečný), 26. Konečný (Puczek, Bačo), 34. Puczek (Bačo) – 14. Kareš, 15. Mrkvica, 32. Kopřiva (Ludvik), 38. Mrkvica (Kučera). Rozhodčí: Čurilla – G. Havelka, Mareček. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2 a 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

HCM Warrior Brno – BK Havlíčkův Brod 1:4 a 2:0

Branky a nahrávky: 1. Snášel (Mrkvica), 31. Snášel (Sweitzer, Lambert), 33. Mrkvica (Snášel) – 4. Kopic (Kerber), 10. Vyvial (Fiala, Kopic), 14. Vyvial (Kerber, Kopic), 17. Rauš (Pártl, P. Vacík). Rozhodčí: Mejzlík – Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4 a 2:0.