Poslední čtvrtina základní části extraligy je tu. Dukla jí začne na ledě Mladé Boleslavi

14.01.2018 / Tomáš Lysý

Po třech domácích utkáních v řadě zajížděli jihlavští hokejisté znovu směr led soupeře. Na cizím kluzišti hráli naposledy 30. prosince v Plzni, kde nepodali špatný výkon, s lídrem i přesto padli 1:3. Tentokrát zahrála Jihlava znovu slušný zápas a konečně s bodovým importem – v Olomouci vyhrála 3:2 v prodloužení. Jak tomu bude nyní v Mladé Boleslavi? S „Bolkou“ má Dukla prozatím kladnou bilanci 5:4 na body, ovšem v městě ve Středočeském kraji se jí příliš nedaří, naposled zde prohrála 1:3. Jak tomu bude nyní? Utkání začne rozkrývat karty v neděli 14. ledna 2018 od 16:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Slušná práce, mohli si říct jihlavští hokejisté, když mířil z Olomouce zpět do své domoviny. V Plech arén totiž dali zapomenout na nevydařený první vzájemný zápas na Hané, kdy prohráli 0:3. Jihlava se tentokrát dostala do vedení, které sice domácí ještě v první třetině srovnali a ve druhé dokonce zvrátili, ovšem Dukla nesložila zbraně. V závěru druhé třetiny srovnala a po bezgólové třetí třetině vstřelila rozhodující branku v prodloužení. „Když budeme produktivnější, tak máme šanci ve všech utkáních. Cíl je jasný a za tím si jdeme,“ povídal útočník Richard Diviš, který si pochvaloval nejen bodový zisk, ale i svojí současnou pohodu, jelikož se do hokeje hodně těší a baví ho. To je důkaz, že důkaz, že i přes poslední místo v tabulce může v týmu panovat pozitivní nálada.

BK Mladá Boleslav

Jestliže Richard Diviš mluvil o případné zlepšené střelecké produktivitě – Dukla je totiž se 79 vstřelenými brankami nejhůře skórujícím týmem soupeře – Mladá Boleslav o tomto neduhu také ví své, dala totiž 85 gólů. Dnešní souboj tak bude bojem dvou týmů s nejméně nastřílenými brankami. Jasně nejlepším střelcem Bruslařského klubu je Jakub Orsava, jenž doposud nasázel slušných 16 branek a díky osmi dalším nahrávkám vládne týmové produktivitě o dva body před Jakubem Klepišem. Na druhou stranu se oba celky mohou spolehnout na poměrně slušnou obranu. Inkasovali totiž shodně 104 branek a v tomto ohledu se řadí do středu tabulky. Mezi beky vládne pevnou rukou slovenský hokejista OIdrich Kotvan (3+14), jenž se krátce mihl i v Jihlavě. Mezi brankáři dostává více prostoru Brandon Maxwell, který nastoupil do 29 zápasů a Boleslavští na něj nyní mohou být dvakrát tak pyšní – dostal totiž pozvánku do americké reprezentace na olympijské hry v Pchjongčchangu.

Soupiska Mladé Boleslavi
Realizační tým Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav zažívá poměrně turbulentní dobu. Z jihlavského trenérského dua Augusta – Ujčík je v týmu už jen druhý jmenovaný. Odchovanec Dukly, který hrál i slavnou NHL a proslýchá se, že byl u boleslavských hráčů velice oblíben, v klubu v polovině listopadu skončil a nahradil jej Vladimír Kýhos. Zkušený kouč vstoupil do nového angažmá dobře, s týmem vyhrál 6:1 v Olomouci a dokázal během čtyř utkání třikrát vyhrát. Poté ale přišlo pět zápasů s jen jednou výhrou – doma proti Chomutovu 5:0. Bolka se následně zvedla, ve třech utkáních zapsala pět bodů, přičemž se pokaždé rozhodovalo až po 60 minutách. Po třech porážkách v řadě na přelomu roku došlo na sportovního manažera Luďka Bukače, který po svém návratu do BK vydržel pouze rok. „Situaci kolem postu sportovního manažera beru na sebe. Před dvěma lety byla chyba rozloučit se s Jardou Látalem, což rovněž padá na moji hlavu. Jsem rád, že se Jarda rozhodl jít do toho s námi podruhé,“ komentoval změny spoluvlastník klubu Jan Plachý. „Bolka“ po rošádě prohrála v Olomouci, vyhrála doma nad Spartou a naposledy padla v Třinci 1:5, byť vedla 1:0.

Téma: Letošní vzájemné zápasy:

Zatímco v předešlých osmatřiceti kolech bylo ke každému utkání Dukly stanoveno určité téma utkání, v poslední čtvrtině se budeme zabývat vzájemnými zápasy. Po třech vzájemných zápasech je bilance lehce nakloněna Jihlavě:
Jihlava – Mladá Boleslav
Celkem na body: 5:4 při skóre 8:6
Vyloučení: 10:12, vyšší tresty 0:2
Využití a oslabení: 2:2 a 1:0
Nejproduktivnější hráči vzájemných zápasů:
Body: Tomáš Čachotský (0+3) – Jakub Klepiš (2+0), Jakub Valský (1+1), Oldřich Kotvan (0+2)
Góly: Adam Zeman 2 – Jakub Klepiš 2
Asistence: Tomáš Čachotský 3 – Oldřich Kotvan 2

Poslední vzájemné utkání

Tipsport Extraliga ledního hokeje 2017/2018, 27. kolo:
HC Dukla Jihlava – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Čachotský, Šidlík), 29. Zeman (Čachotský, Jiránek), 37. Kubalík (Skořepa, Kajínek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Říha (MBL) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4121. Střely na branku: 39:25. Zblokované střely: 13:8. Hity: 7:5. Vhazování: 36:23. Průběh utkání: 3:0.

HC Dukla Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, Zdráhal – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Květoň, Zeman, Čachotský – Anděl, Seman, Žálčík – Rys, Hubáček, Diviš

BK Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Bernad, Knot – Pacovský, Němec, Klepiš – Knotek, Holík, Orsava – Pabiška, Musil, Lenc – Procházka, Volf, Kousal

Na vychytanou nulu čekala Dukla v první polovině základní části marně. Dočkala se až ve 27. kole doma proti Mladé Boleslavi. Norský reprezentant Lars Volden podal výborný výkon, zastavil 25 střel soupeře a Jihlava se tak poprvé v sezoně mohla radovat z čistého konta. Hned v dalším domácícm zápasu navíc Nor vychytal další nulu. Foto: Tomáš Lysý