Junioři třetí výhru v přípravě nepřidali, prohráli na ledě Motoru

9.8.2017 / Denisa Józsová

Třetí přípravný zápas se juniorce Dukly příliš nepovedl. Po první třetině prohrávala Dukla o dvě branky, když se domácí prosadili nejprve v oslabení a poté při přesilovce. Před polovinou utkání už vedl Motor o čtyři branky. Jihlavští krátce poté snížili zásluhou gólu Lukáše Jindry v početní výhodě, ale další přesné trefy již nepřidali. Naopak Jihočeši znovu skórovali v oslabení a ještě před druhou přestávkou uzavřel Lukáš Matys svým druhým gólem v utkání na konečných 6:1.
9.8.2017, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Svoboda (od 32. Březina) – Dudáček, Doktor, Rákosník, Dosek, Brabec, Grauer – Rolínek, Daničišin, Tejko, Beránek, Toman, Káník, Bláha, Matys, Prášek, Kronus, Kouba

Šťastný (od 30. Juda) – Srnský, Havelka, Vála, Pražák, Mareš, Krtek, Hrabaň – Peschout, Adam, Jindra, Donda, Kadleček, M. Strnad, Waller, Slabý, Hrbatý, Mejzlík, K. Strnad
Branky a nahrávky: 8. Beránek (Dosek), 13. Dudáček (Doktor), 27. Grauer (Dančišin), 28. Dančišin (Tejko), 35. Matys (Grauer), 39. Matys (Kouba, Grauer) – 32. Jindra (Kadleček, Pražák). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Zápas nás tak trošku donutil vystřízlivět z minulého týdne, kdy jsme během dvou zápasů nedostali ani gól. Měli jsme hodně špatný vstup do utkání. Prvních třináct minut jsme se vůbec k ničemu nedostali a Budějovice vstřelily dva góly. Byly aktivnější, lépe bruslily a to trvalo celé dvě třetiny. Ve třetí části domácí trošku přestali hrát, tak se zápas trošku vyrovnal. Ale jinak byl zápas z naší strany opravdu špatný. Ať už pohybem nebo nějakými systémovými věcmi, které jsme vůbec nedodržovali. Na druhou stranu jsme za takový zápas rádi, že přišel nyní a ukázal, co nám nešlo. Pozitivních věcí totiž bylo v naší hře hodně málo.