Junioři podali v dalším přípravném utkání výrazně lepší výkon, těsně prohráli v Hradci

10.8.2017 / Lukáš Foff

Junioři Dukly cestovali den po hrubě nevydařeném utkání v Českých Budějovicích na led silného Hradce Králové. Domácí se dostali do vedení již v páté minutě a jejich těsný náskok vydržel až do poloviny zápasu. Jihlava totiž poněkolikáté zahrozila dokonce při vlastním oslabení a o vyrovnání se postaral reprezentant Velké Británie Joshua Waller. Rozhodnutí přišlo nedlouho poté, v pětatřicáté minutě se trefil Mikuláš Pohl. Jelikož oba týmy další šance nevyužily, oplatil Mountfield svému soupeři porážku z Jihlavy a vyhrál 2:1.
10.8.2017, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Mountfield HK

Kouba (34. Bartozel) – Hroudný, Muška, Kynčl, Jonáš, Pohl, Moník, Macháň – Hašek, Pažourek, Hnik, Hejna, Matouš, Mašín, Havelec, Chalupa, Hidveghy, Řepík, Matějček, Maršík

Juda – Srnský, Vála, Hrabaň, Pražák, Mareš, Váňa, Havelka, Krtek – Peschout, Adam, Mejzlík, Čermák, Jindra, M. Strnad, Donda, Kadleček, Waller, Hrbatý, Slabý, K. Strnad
Branky a nahrávky: 5. Matějček (Mašín), 35. Pohl (Hnik) – 29. Waller (Čermák). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Určitě to byl lepší výkon než proti Českým Budějovicím, kdy ten zápas byl opravdu špatný. Tentokrát jsme zlepšili pohyb, hráli jsme agresivně, což je přesně to, co chceme. Měli jsme výpadek v druhé půlce první třetiny, ale jinak jsem spokojen s nasazením... Akorát to zakončení nás trápí. Měli jsme tam nějaké tutovky, bohužel jsme je neproměnili. Pořád je to ale jen příprava. Měli jsme alespoň šanci zkusit si přesilové hry, které jsme zatím neměli. Výsledek příliš neřeším, hlavně ten výkon, který se posunul.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Proti Jihlavě je to vždycky urputný boj, protože velmi dobře brání. U nich jsme prohráli 2:0, tady nakonec výhra 2:1. Podle mě rozhodla druhá třetina, kde jsme měli 14 střel a dali jsme pouze jeden gól. Měli jsme odskočit na víc branek a mohlo to být z naší strany lepší. Takhle jsme se klepali až do konce. Jihlava byla posledních deset minut lepší a kluci začali bláznit a přestali si držet posty. Byli jsme pod velkým tlakem a jen tak tak, že jsme nedostali gól. Jsme za výhru rádi, ale je to pořád jen příprava a je to hodně syrové. Byli tam lepší i horší okamžiky. Konec se mi moc nelíbil, protože se kluci nechali strhnout. Opustili jsme jednoduchou hru, kterou jsme hráli třeba ve druhé třetině. Nakonec jsme to ale umlátili.