Třetí výhru junioři nepřidali, Motoru podlehli 2:5

16.8.2017 / Tomáš Kalas

V pátém přípravném utkání přivítala domácí Dukla hosty z Českých Budějovic. Hosté byli v úvodu aktivnější, odměnou jim byly dva góly v rozmezí necelých dvou minut, kdy se prosadil nejdříve Matys a poté Dančišin. Domácí se ale nevzdali a snížili zásluhou Slavomíra Kadlečka, který zužitkoval krásný pas od Váňy. Ve druhé třetině navýšil vedení Motoru po chybě Krtka opět Matys a o další minutu a půl později Dančišin. Dukla mohla dostat další gól, jenže Dudáček nestihl v rychlosti puk zasunout do branky a na druhé straně z protiútoku snižoval David Váňa. Pokusy Jihlavských v poslední třetině přišly vniveč a Dančišin při power-play Dukly zkompletoval hattrick, Motor tedy vyhrál 5:2.
16.8.2017 17:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Juda (30. Šťastný) – Srnský, Hrabaň, Krtek, Mareš, Čermák, Pražák, Havelka – Jindra, Mejzlík, Norris – Peschout, Kadleček, Waller – Váňa, Slabý, Strnad – Donda

ČEZ Motor České Budějovice

Němec (31. Svoboda) – Dudáček, Doktor, Rákosník, Dosek, Brabec, Grauer – Rolinek, Dančišin, Tejko – Kronus, Toman, Káník – Bláha, Matys, Kouba – Kašper, Kaiser
Branky a nahrávky: 12. Kadleček (Váňa), 39. Váňa (Srnský) – 7. Matys (Kouba), 8. Dančišin, 28. Matys, 29. Dančišin, 60. Dančišin. Rozhodčí: Jeletz – Guth, Čurilla. Vyloučení: 9:11, navíc Dudáček (CBM) 10 minut (nesportovní chování) Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Ladislav Kolda (Motor ČB): Utkání bylo na přátelák zbytečně tvrdé, bylo tam mnoho vyloučení, ale takové ty zápasy s Jihlavou prostě jsou. Snažili jsme se hrát aktivní hokej, což se nám dařilo, ač ta hra byla hodně kouskovaná. Myslím si, že účel přípravy to splnilo.

Karel Nekvasil (Dukla Jihlava): Měli jsme špatný vstup do utkání, nepovedla se nám první třetina, Budějovice byly lepší, bruslivější, agresivnější, odskočily nám na dva góly. Pak se hra zlepšila, ale trápí nás koncovka, takže jsme nemohli dát gól. Byla tam spousta zbytečných faulů, vůbec nám nefungovala hra v obranném pásmu. Zítra doufám, že utkání odehrajeme lépe.