Junioři Dukly doplatili na špatnou koncovku a prohráli s Pardubicemi

17.8.2017 / Pavel Křivan

Jihlavští junioři sehráli své šesté přípravné utkání letošní sezóny. Stejně jako včera proti Motoru, tak ani dnes se nepodařilo mladíkům z Vysočiny zvítězit na domácím ledě. První třetina byla převážně v režii hostů z Pardubic, však v druhé třetině převzala herní iniciativu právě Dukla, ale koncovka hráčů Jihlavy tápala kdesi v jiné dimenzi. Pardubičtí však byli ve svých pokusech více šťastnější. Jedinou branku Jihlavy zařídil Tomáš Vala, který upravil průběžný výsledek ve třetí třetině na 1:3. Pardubičtí si nakonec odváží na východ Čech výhru 4:1.
17.8.2017, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Štastný – Rašín, Hrabaň, Váňa, Mareš, Havelka, Krtek – Jindra, Najman, Vala, Strnad, Kadleček. Waller, Strnad, Hrbatý, Norris, Hendrych

HC Dynamo Pardubice

Jánský – Bučko, Zukal, Žouželka, Trejbal, Javůrek, Mert, Blümel, Štefka, Machač, Kubišta, Pochobradský, Zídek, Kadlec, Černý, Roubal, Bureš
Branky a nahrávky: 44. Vala (Váňa) – 2. Zukal (Bučko), 29. Pochobradský, 43. Machač (Bučko), 48. Zídek (Kubišta). Rozhodčí: Kotlík, Havelka, Mareček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Prvních deset minut zápasu jsme byli lepším týmem na ledě. Hráli jsme takový hokej, který bychom chtěli hrát. Pak ale převzala iniciativu Dukla a hlavně ve druhé třetině nás přehrávala, kdy po celou dobu měli držení kotouče a zde nás podržel gólman Jánský, který chytal výborně. Třetí třetina byla z naší strany o trochu lepší a rozhodlo nejspíš to, že jsme naše šance využili a proměnili. Byl to vcelku vyrovnaný zápas. Dukla byla možná více hokejovější, ale výsledek je 4:1 pro nás.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Dnešní zápas se mi hodnotí asi nejhůře zatím ze všech. Na začátku jsme měli šanci, ale neproměnili jsme ji. Pardubice se poté ujaly vedení a první třetinu byly určitě lepším týmem. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem my. Měli jsme spoustu šancí, zatlačili jsme Pardubice a udrželi se v jejich třetině. Ta koncovka je u nás bohužel tristní a pokud to nezměníme, tak se můžeme pouze chválit, že hrajeme dobře... Ale pokud ty góly nedáme, tak nezískáme žádné body a o tom to potom bude.