6:2
(1:1, 2:0, 3:1)

Junioři si připsali třetí výhru v přípravě, Kometu přehráli 6:2

23.8.2017 / Tomáš Kalas

V dalším přípravném utkání jihlavští junioři přivítali celek z jihu Moravy, Kometu Brno. V úvodu byla hra rozkouskovaná a hosté byli těmi, kdo více drželi puk. Jenže si nevytvářeli šance a Dukla toto potrestala. V sedmé minutě se prosadil Richard Peschout. Domácí byli poté více aktivní, ale Kometa srovnala díky Jakubu Čejkovi. Ve druhé třetině byla hra z obou stran aktivní, Jihlava zásluhou Milana Strnada a Lukáše Mareše vedla o dvě branky. V třetí třetině využila Kometa přesilovku, do branky sklepával Lukáš Frydrych. O minutu a půl později navýšil vedení Jihlavy opět Richard Peschout. Další góly přidali Slavomír Kadleček a Adam Hrbatý, Jihlava tak zvítězila 6:2.
23.8.2017 17:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Šťastný – Srnský, Mareš, Pražák, Hrabaň, Vála, Havelka – Mejzlík, Adam, Jindra – Peschout, Kadleček, Strnad – Donda, Slabý, Hrbatý – Strnad
6

Šindelka – Krejčí II, Slabý, Jurnečka, Kučera, Rafaj, Kowalczyk – Šimánek, Süss, Hasoň – Plášek, Frydrych, Matula – Krejčí I, Svoboda, Růžička – Čejka, Nejedlý, Šmahel – Künst
2
Branky a nahrávky: 7. Peschout (Kadleček, Strnad), 34. Strnad (Mareš), 37. Mareš (Adam), 48. Peschout (Strnad), 52. Kadleček (Vála, Hrabaň), 57. Hrbatý (Slabý) – 19. Čejka (Svoboda), 47. Frydrych (Svoboda, Slabý). Rozhodčí: Suchý – Čurilla, Jeletz. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Z naší strany byly pasáže, které odpovídaly alespoň nějaké úrovni, ale byly tam i věci, kde jsme hráli strašně naivně a soupeři jsme dovolili skórovat. My jsme tedy museli dotahovat, ale Dukla má strašně zkušený mančaft a pohlídala si to.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): První dvě třetiny z naší strany byly nemastné, neslané, třetí třetina pak už snesla přísnější měřítko. Kluky jsme samozřejmě pochválili, po dlouhé době výhra, ale tempo, jaké bylo v těch prvních dvou třetinách, by do soutěže určitě nestačilo. Od příštího týdne budeme chtít, aby kluci hráli naplno od začátku a utkání tím zlomili.