Junioři napravili zaváhání na zlínském ledě a vezou tři body z Olomouce

7.10.2017 / Tomáš Lysý

Junioři zapsali šestou výhru v probíhající sezoně na ledě Olomouce a odčinili tak předešlou porážku ze Zlína. Po bezgólové první třetině začaly padat branky ve druhém dějství. V rozmezí 25. - 32. minuty se Dukla prosadila hned třikrát, postupně se trefil Dominik Adam a dvakrát Tomáš Mejzlík. To ale nebylo vše. Olomouc ještě do přestávky snížila a ve třetím dějství vsítila kontaktní gól. Více už ale domácí nestihli a naopak v poslední minutě zkompletoval Tomáš Mejzlík trefou do prázdné brány svůj hattrick - 4:2.
7.10.2017 16:30, DHL extraliga juniorů - 10. kolo

HC Olomouc

Galuška (32. Ovčaři) – Szturc, Rutar, Kuchař, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba

Juda – Mareš, Rašín, Váňa, Krtek, Vála, Havelka – Kadleček, Jindra, Adam, Mejzlík, Strnad, Waller, Slabý, Peschout, Čermák, Norris
Branky a nahrávky: 35. Rutar (Macuh, Husták), 41. Kuba (Husták, Marek) – 25. Adam (Strnad), 28. Mejzlík (Váňa, Čermák), 32. Mejzlík (Váňa, Waller), 60. Mejzlík. Rozhodčí: Zbořil – Lukš, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Průběh utkání

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Olomouc byla v první třetině jednoznačně lepším týmem a neinkasovali jsme v ní jen díky našemu gólmanovi. Ani vstup do druhé třetiny jsme neměli moc dobrý, ale povedl se nám brejk dva na jednoho, po kterém jsme se ujali vedení. Poté jsme využili dvě přesilovky pět na tři, jenže zase jsme trošku polevili s tím, že vedeme 3:0 a už to půjde samo. Domácí hráli velice dobře a dokázali zápas zkorigovat na rozdíl jednoho gólu. Při power-play jsme dali čtvrtý gól a definitivně rozhodli zápas.