Starší dorost ve třetí třetině otočil zápas proti Warrioru do vítězného konce

7.10.2017 / Tomáš Lysý

Během prvních dvou třetin utkání 7. kola NOEN extraligy staršího dorostu se Dukla na ledě Warrioru nemohla prosadit, naopak domácí v první a druhé periodě vždy jednou rozvlnili soupeřovu síť. Nejprve se trefil Oscar Hubáček (synovec jihlavského útočníka Radka Hubáčka) a poté Alex Mudrych. Střelecká převaha hostí, kteří v této herní činnosti vyhráli jednoznačně 40:10, se projevila ve třetí třetině. Dukla totiž během úvodních šesti minut závěrečného dějství otočila stav, když se trefil Vítězslav Brož a dvě branky přidal Jakub Filip - 3:2 pro červenožluté barvy.
7.10.2017 12:00, Extraliga staršího dorostu - 7. kolo

HCM Warrior Brno

Kašpar – Vávra, Šutera, Klimeš, Bartoš, Miloš, Daněk – Brůžek, Antoňů, Bocián, Ludvík, Karpíšek, Borot, Hubáček, Coufal, Mudrych

Chaloupek – Piskač, Veleba, Sapík, Marek, Trávník, Barák – Brož, Vala, Daňhel, Úlovec, Zadražil, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Pigl, Svoboda
Branky a nahrávky: 4. Hubáček (Miloš, Brůžek), 22. Mudrych – 41. Brož (Marek, Piskač), 42. Filip (Marek), 46. Filip (Marek). Rozhodčí: Král - Šustr, Husák. Vyloučení: 5:4, navíc Kardoš (JIH) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 10:40. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Průběh utkání

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Protrápili jsme se ke třem bodům. Soupeř dokázal využít téměř každou naší chybu a byl velice produktivní. My jsme se v koncovce dvě třetiny trápili, nicméně v poslední části hry jsme střeleckou smůlu zlomili a dokázali se třemi góly vrátit do utkání. Byl to pro nás psychicky velice náročný zápas a za "povinné" tři body jsme opravdu rádi. Ztráta těchto bodů by nás v součtu velice mrzela.