Fanoušci Dukly Jihlava vybrali z pojišťovny GENERALI pro Barborku bezmála 100 tisíc

05.03.2018 / Petr Palovčík

Na nedělním extraligovém zápase Dukly Jihlava s Olomoucí (3:0) oslavila netradičním způsobem narozeniny pojišťovna Generali. Za každého fanouška s platnou vstupenkou vyplatila na dobročinnou sbírku 25 Kč. Výtěžek z akce určené pro Barunku Dočkalovou, kterou trápí dětská mozková obrna, dosáhl částky 99.450 Kč. Ty umožní pořízení unikátního tabletu - komunikátoru, speciálního vozíku a dalších kompenzačních pomůcek.

Ve video upoutávce na zápas k podpoře akce vyzývali kapitán Dukly Tomáš Čachotský a Richard Diviš. Jedním z důvodů, proč se zástupci hokejového klubu rozhodli podpořit právě rodinu Dočkalových je, že výše uvedené pomůcky mohou výrazně napomoci při rozvoji potenciálu nemocné dívky. Ta bydlí v Horním Papšíkově, nedaleko Havlíčkova Brodu a navštěvuje Základní školu speciální v Jihlavě. I její pedagogové oceňují, že přes značný zdravotní handicap, má velký potenciál rozvoje schopností.

Maminka Barunky Michaela po odchodu z ledu, kde v rámci přestávky mezi druhou a třetí třetinou probíhalo slavnostní předání symbolického šeku, dala zástupcům pojišťovny a Dukly dort s logy a nápisem „Děkujeme za vaší pomoc naší Barunce“. K rodinnému vystoupení pak dodala: „Byli jsme velmi mile překvapeni atmosférou na zápase, čemuž určitě pomohlo, že jihlavští hokejisté vyhrávali a Barunka si tuto chvíli "slávy" velmi užívala. Moc děkujeme!“

Těsně před odjezdem pak paní Michaela s manželem Václavem takřka jednohlasně dodali: „Sledujeme hokej v televizi, když se hraje "Mistrovství světa" nebo na "Zimních olympijských hrách". Baví nás pro svojí rychlost a akčnost. A i když na extraligové zápasy nechodíme, atmosféra na dnešním zápase HC Dukly nás navnadila se přijít někdy podívat a fandit Dukle. Přejeme hodně štěstí, rychlé brusle a hodně gólu do branky soupeře.“

Dukla moc děkuje za vyznání a přeje hodně sil a zdaru v boji s nemocí Barunce i celé rodině Dočkalových.