Šedesát sezon legendy. Při zápase Jihlavy s Třincem dojde ke křestu a prodeji knihy o Dukle

07.12.2017 / KLUB

Pamatujete si na knihu Půl století legendy, která pojednávala o padesáti letech klubu Dukly Jihlava? Deset let uplynulo jako voda a knižní dílo autora Dušana Vrbeckého se dočkalo pokračování pod názvem Šedesát sezon legendy. Kniha znovu mapuje nejen mimořádnou historii klubu, ale také úspěšné poslední sezony, kdy si Dukla nejprve vyzkoušela baráž, aby v ní další rok uspěla a po dvanácti letech se vrátila do extraligy. Kniha stojí 349 Kč a koupě bude možná ve Fanshopu či eshopu Dukly a na Marken.cz. Před utkáním Dukla – Třinec (8.12., 17:30) proběhne její slavnostní křest, po zápase autogramiáda za přítomnosti autora knihy, jednatele Dukly a klubové legendy Jiřího Holíka.

Slavnostní křest knihy

Zápas Dukla – Třinec bude mít slavnostní zahájení. Před úvodním buly zápasu, které bude vhozeno v pátek 8.12.2017 od 17:30, proběhne křest knihy Šedesát sezon legendy. Publikace autora Dušana Vrbeckého je volným pokračováním knihy Půl století legendy, kterou vydal stejný autor při příležitosti padesáti let klubu. Tehdy byla Dukla prvoligovým celkem, nyní sympaticky bojuje v Tipsport extralize ledního hokeje.

Prodej knihy

Knihu bude možné koupit hned několika způsoby. Během utkání se bude prodávat ve Fanshopu Dukly Jihlava, který je umístěn nahoře za sektorem ABC na stání za kotlem domácích fanoušků, resp. vpravo vedle bufetu (pohledem od ledu). Fanshop má během prosince 2017 rozšířenou otevírací dobu, více zde. Knihu bude možné objednávat také na eshopu Dukly a v síti Marken.cz. Cena knihy je 349 Kč.

Autogramiáda knihy

Po utkání Dukla – Třinec proběhne ve Fanshopu Dukly autogramiáda knihy. Opatřit knihu svojí parafou bude připraven autor publikace Dušan Vrbecký, jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban a klubová legenda Jiří Holík. Neváhejte, kupte si knihu a přijďte si jí podepsat – tím spíše, že Dukla je opět extraligová!

Foto: Lukáš Vrábel/SB Corporation. Grafická úprava: POUKARdesign

Ukázka z rozhovoru s Bedřichem Ščerbanem:
Postup
Jak jste vlastně tu postupovou sezonu prožíval? Jak těžké bylo dostat Duklu zpátky?
Sezona to byla opravdu hodně náročná, ale měli jsme štěstí, že si všechno sedlo, zapadlo do sebe. Hráčský kádr, ekonomické výsledky a vlastně i štěstí na ledě. Spoustu zápasů jsme vyhráli v dloužení nebo na nájezdy. O to těžší ale vlastně celý ten rok byl. Čím blíž jsme byli k cíli, tím, víc jsem si uvědomoval, jak málo stačí, aby to všechno přišlo v niveč. V baráži už jsem byl hodně nervózní, zahleděný jen do zápasů... Čím víc to vypadalo, že by se to mohlo podařit, tím víc jsem si uvědomoval, jak stačí málo, aby se to nepovedlo. Rozhodoval každý gól, každá chyba... Šlo o hodně, protože nikdo neví, kdy by zase taková konstelace nastala, a my takovou sezonu zopakovali.

O to větší úlevou byl závěr zápasu s Karlovými Vary?
To byla doopravdy obrovská úleva, moje paní plakala štěstím, měli jsme všichni radost. Ale taky už jsem přemýšlel, co dál. Takže jsem jel po zápase domů, otevřel notebook a začal dávat dohromady obchodní plán, jak se s tím postupem vlastně popereme. Ostatně, nejsem moc slavící typ, takže jsem si vychutnal ten prožitek a za dvě hodiny už přemýšlel, co dál.

Začíná teď postupem nová éra Dukly? Řečeno počítačovým jazykem Dukla verze 2.0? Přece jen za dvanáct let od její poslední účasti v extralize se toho hodně změnilo... Všechno je mnohem víc řízeno, jsou přísnější podmínky pro udělení licence...
Je tu každopádně nový začátek. Se dvanácti tituly po dvanácti letech od posledního postupu jsme zase zpátky. Mimochodem, při posledním titulu jsem měl na dresu dvanáctku. Takže teď říkám, že je před námi nová dvanáctiletka. Co bylo, bylo, na minulé úspěchy se nikdo dívat nebude. My teď musíme Duklu etablovat v extralize, aby se znovu stala jejím stálým účastníkem. Osobně se na tu novou etapu moc těším. Jisté je, že chceme zůstat takovým rodinným klubem, jakým jsme teď. Museli jsme poskládat kádr, aby byl konkurenceschopný, ale také tak, aby to pro nás bylo ekonomicky udržitelné. I když budeme asi nejchudší klub v extralize, chceme se časem dostat na vyšší level. Ať už v práci s fanoušky, partnery nebo v PR. Musíme si tím projít sami a naučit se to sami. Vyjít z toho, co umíme už teď a posunout to dál. A pak se také musíme na vyšší level dostat v otázce prostředí – to znamená nový zimní stadion. To je ale otázka na majitele klubu.

Převzato z hokej.cz. Celý článek zde.