AkademieRealizační týmyNábor
KontaktTurnaje Krasobruslení
Kurz brusleníDokumenty Klubový řád, příspěvky

Hodnocení březnových turnajů VTM 2017/18 s účastí mužstev Kraje Vysočina a HC Dukla Jihlava

Ve třetím ročníku projektu VTM (výchova talentované mládeže) v rámci ČSLH došlo k sehrání třetího a dvou čtvrtých kol turnajů kategorií U14, U13 a U12. Třetí, čtvrté a čtvrté kolo turnajů s účastí mužstev z Vysočiny se odehrálo 4.3.2018 ve městech Strakonice, Jihlava a Hlinsko. Klub HC Dukla Jihlava v nich měl opět hojné zastoupení. Projekt má za cíl umožnit každý měsíc společný trénink či turnaj vybraných hráčů v rámci daného kraje a tím se starat o rozvoj talentovaných hráčů v celé České republice.

Se sezonou jsem rozhodně spokojený, hlásí trenér B-týmu mladšího dorostu Marek Melenovský

Mladší dorost B funguje v rámci Dukly Jihlava již šestým rokem a opětovně se ukazuje, že oprávněně. V letošní sezoně se tým vedený bývalými hráči Dukly a extraligovými mistry Markem Melenovským a Lukášem Sáblíkem dostal ze třetího místa po základní skupině až do A-nadstavby. Tam v konkurenci silnějších týmů obstál. „Skupina byla těžší, ale rozhodně jsme se v ní neztratili. Klukům to hodně dalo, zápasy odmakali, museli si sáhnout na sto procent a velkou odměnou jim bylo, že pendlovali mezi A a B-týmem. Sezonu bych hodnotil kladně,“ sděluje kouč Marek Melenovský, jenž od nového ročníku bude působit v Pelhřimově. U místních Ledních Medvědů bude trénovat A-tým a pomáhat s juniorským týmem, který by měla být Béčkem juniorů Dukly.

Hodnocení únorových turnajů VTM 2017/18 s účastí mužstev Kraje Vysočina a HC Dukla Jihlava

Ve třetím ročníku projektu VTM (výchova talentované mládeže) v rámci ČSLH došlo k sehrání druhého či třetího kola turnajů kategorií U14 a U12. Druhé či třetí kolo turnajů s účastí mužstev z Vysočiny se odehrálo 18.2.2018 ve městech Brno a Havlíčkův Brod a klub HC Dukla Jihlava v nich měl hojné zastoupení. Projekt má za cíl umožnit každý měsíc společný trénink či turnaj vybraných hráčů v rámci daného kraje a tím se starat o rozvoj talentovaných hráčů v celé České republice.

Ztráceli jsme hodně zápasů, sezona nebyla povedená, sděluje trenér mladšího dorostu Petr Svoboda

Tradičně přicházíme po sezoně se zhodnocením uplynulého ročníku napříč všemi kategoriemi. Tentokrát dotazům čelil trenér nejmladší dorostenecké kategorie Petr Svoboda. Oproti minulé sezoně, kdy se mladší dorostenci dostali až do semifinále, tento rok skončili již v nadstavbové skupině B bez možnosti postupu. „Ztráceli jsme hodně zápasů, herně se nám navíc nedařilo, holt ta sezona nebyla povedená,“ je mírně zklamán z průběhu ročníku 2017/2018 kouč, jenž je odchovancem jihlavského hokeje a zahrál si i ve slavné NHL.

Cíl jsme nesplnili, ale se hrou jsem spokojen, sděluje Karel Nekvasil

Tradičně přicházíme po sezoně se zhodnocením uplynulého ročníku napříč všemi kategoriemi. Budeme se nyní věnovat té mládežnické nejvyšší, tedy juniorům. Těm utekl postup do první dvanáctky, která zaručila boj o play-off o pouhé dva body a museli tak vzít zavděk skupinou o umístění, ve které o nic nešlo. Přesto byl hlavní trenér, Karel Nekvasil se sezonou vcelku spokojen. „Sezonu bych hodnotil úspěšně, s ohledem na hokej, jaký jsme hráli, co jsme v těch zápasech dokázali, ať to byly obraty z nepříznivého stavu, nebo tyto věci. Cíl jako takový se nesplnil, ale co se hry týče, tak jsem byl spokojen,“ rozpovídal se nejenom o této věci v posezonním rozhovoru.

Starší žáci skončili ve své skupině na druhém místě, nestačili jen na Kometu

Starší žáci A odehráli v sezoně 2017/18 třicet mistrovských duelů. Dokázali zvítězit v jednadvaceti duelech, jeden zápas skončil nerozhodně a osm jich jihlavští mladíci prohráli. Od 16. prosince nabrali svěřenci Martina Pykala neuvěřitelnou sérii, kdy prohráli jen v jednom duelu. Dalších dvanáct jich dokázali vyhrát. Ve své skupině tak obsadili druhou pozici za Kometou, která prohrála jen tři duely (všechny s Duklou).

Mladší žáci C vyhráli svou skupinu žákovské ligy, ale také DTS

Mladší žáci C dosáhli v sezoně 2017/18 vítězství ve své skupině žákovské ligy (stejně jako před nimi ročníky 2005 a 2004), v DTS U12 této kategorie dokázali projít bez porážky až ke zlatu. Svěřenci Martina Pykala ovládli i turnaj v Liberci, který rovněž vyhráli a jenž byl velmi dobře obsazen.

Starší žáci na závěr sezony zvítězili na ledě Komety

V pátek 23. března odehráli svěřenci Martina Pykala poslední mistrovský duel sezony. V Brně na na čekal celek Komety. Domácí se dostali během první třetiny do vedení. Druhá část naopak vyšla lépe jihlavským mladíkům, kteří vstřelili tři góly. Rozhodnutí zápasu přišlo v 59. minutě, když se prosadil Jonáš Jungwirth, čímž vystřelil dva body pro hosty. Dukla vyhrála v Brně těsně 4:3.

Na závěr sezony mladší žáci vysoko prohráli na ledě Komety

V pátek 23. března uzavřeli mladší žáci C svou ligovou soutěž. Ve zcela obměněné sestavě zajížděli do Brna, kde je čekala Kometa. Jihlavští mladíci po první třetině prohrávali 0:5. Ve druhé části domácí družina přidala šest branek. Poslední třetina přinesla už jen tři góly, všechny do sítě hostí. Dukla prohrála vysoko 0:14.

Vítej zlatý hattricku, starší žáci třetí rok po sobě vyhráli svojí skupinu

V posledním kole proti Velkému Meziříčí stačila jihlavským mladíkům remíza k tomu, aby poskočili na konečné první místo tabulky a třetí rok po sobě ovládli ligu starších žáků. I přes převahu bylo skóre po první části nerozhodné 1:1. Ve druhé třetině dolehla na hráče tíha okamžiku, hra se vyrovnala a ke všemu se hosté dostali do vedení 4:2. Ještě v 50. minutě bylo skóre 3:5 a nevypadalo to vůbec dobře, ovšem posledních deset minut předvedly naděje Dukly neskutečný obrat, soupeře zamkly do jeho obranného pásma a vsítily pět branek! Šest bodů za tři góly a tři asistence si v zápase připsal Hynek Peš. Výsledkem 8:5 korunovali fantastickou sezónu, kterou zakončili s bilancí 24 výher, 2 remíz a pouhých 2 těsných proher z 28 soutěžních utkání! K tomu se výtečně prezentovali v souběžně hrané druhé soutěži DTS 2005 (Dlouhodobá turnajová soutěž pro ročníky 2005), kde se na celkem 11 jednodenních turnajích utkávali s nejlepšími týmy ročníku 2005 České republiky (týmy jako Hradec Králové, Liberec, Pardubice, Vítkovice atd.), každých 20minut se počítalo jako samostatné utkání a celková bilance skončila 20 výher, 15 remíz a pouhých 5 prohraných "třetin" za celý rok proti těmto těžkým soupeřům, za což patří hráčům uznání, respekt a poděkování za ukázkové reprezentování značky Dukla Jihlava!