Druhá nejdelší cesta v rámci ligy. Zvládne Dukla trip na sever Čech?

23.01.2019 / Tomáš Kalas

Druhá nejdelší destinace v rámci Chance Ligy čeká jihlavské hráče právě dnes, ve středu 23. ledna. A jedná se o souboj prvního týmu tabulky s posledním. Jihlava nemá úplně ideální formu, po dlouhé době prohrála dva po sobě jdoucí zápasy. Určitě to bude chtít odčinit na ledě beznadějně poslední Kadaně a pokusit se opět odskočit soupeřům za sebou. Zápas začíná v 18:00.

Naposledy to bylo 6. a 10. října, kdy prohrála Dukla dva zápasy za sebou. Nejprve to bylo v Porubě po samostatných nájezdech (2:3), následná další prohra přišla doma se Vsetínem, když Dukla ztratila vedení 0:1 a brala těsnou porážku 1:2. Na tuto minisérii proher se pak čekalo až do nového roku. V Českých Budějovicích Jihlava ztratila ve třetí třetině dvoubrankové vedení a Motor bral výhru 4:2. Poslední zápas proti Prostějov se Jihlavským nepovedl. Dukla se dostala do brzké dvougólové ztráty, kterou sice ve druhé třetině dotáhla, jenže gól Račuka z 51. minuty rozhodl o další ztrátě. „Měli jsme šance, ale nevyužili jsme je, a to nám prohrálo zápas, protože soupeř tolik šancí neměl. V koncovce jsme byli dnes slabí. Šancí jsme měli tolik, že jsme mohli v klidu vyhrát,“ mrzelo dvojnásob Tomáše Čachotského ztráta tří bodů s Prostějovem.

STŘEDEČNÍ SOUPEŘ: SK TRHAČI KADAŇ

Kadaň bude vstupovat do středečního zápasu s negativní šňůrou 13 prohraných zápasů! Prvních pět utkání byla velice jednostranná, nejvyšší prohra Kadaně se uskutečnila v Prostějově poměrem 1:11. Domácí fanoušky nepotěšila ani třízápasová domácí série za sebou, kdy na přelomu roku odváželo tři body z Kadaně Kladno (7:1), Havířov (5:0) a i Ústí nad Labem (6:3). Ani v dalších utkáních to není žádná sláva, v sedmi zápasech skórovali Trhači pouze jednou. V mnohém to připomíná šňůru v úvodu sezony, která činila 10 prohraných zápasů.

SOUPISKA TÝMU

Nejzkušenějším a zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Jaroslav Kůs. Za 37 utkání má šest gólů a 30 asistencí. Speciální motivaci proti Kadani bude mít Lukáš Klíma, který je stále i nejlepším střelcem týmů (13 gólů) spolu s Romanem Chloubou, který už také v dresu Trhačů Kadaně nenastupuje. Jenže za těmito hráči je ohromný bodový propad. Dalším hráčem je s 15 body Martin Šťovíček, o bod za ním je pak Ondřej Šulek (6+8). V obraně je nejproduktivnější Jakub Trefný, který má za 19 zápasů bilanci 4+4. V brankovišti Kadaně se hned vystřídalo 7 gólmanů! Nejvíce jich má odchytáno Ondřej Kuchař, jenže díky slabé obranné činnosti má také špatná čísla. Průměr činí 4,27 gólu na zápas.

Soupiska Kadaně
Realizační tým Kadaně
Statistiky Kadaně

Poslední zápas Kadaně

48. kolo Chance Ligy, sobota 19. ledna 2019: HC Benátky nad Jizerou – SK Trhači Kadaň 4:2

Branky a nahrávky: 20. Černoch (Wiencek), 44. Dlouhý, 54. Niko (Špaček), 60. Šír (Kolmann) – 26. Maršoun (Šulek, Klejna), 43. Foltýn (J. Svoboda, Rindoš). Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:7, navíc Rindoš, Wágner (oba KAD) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Sestava Kadaně: Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Kanický – Homer.

Poslední vzájemný zápas

19. kolo Chance Ligy, sobota 27. října 2018: SK Trhači Kadaň – HC Dukla Jihlava 3:5

Další mistrovský zápas čekal svěřence Petra Vlka a Františka Zemana na ledě Kadaně. Domácí celek se v předchozích zápasech zvedal, a tak bylo jasné, že hosty nečeká snadná práce. Což se také potvrdilo, Severočeši byli až do třetí třetiny vždy o krůček napřed, ale až přesné zásahy kapitána Josefa Skořepy a Lukáše Anděla daly Dukle naději na zisk tří bodů. Jihlava tak porazila Kadaň 5:3.

Branky a nahrávky: 13. Šulek (Šťovíček, Chlouba), 33. Klíma (Novák, Chlouba), 56. Kůs (Müller, Klíma) – 18. Dostálek (Anděl), 38. Jiránek (Pohl), 43. Skořepa (Harkabus), 54. Anděl (Dostálek, Kájínek), 60. Zeman. Rozhodčí: Luczków, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 29:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Blaha, Holý, Novák, Trefný, Grebeňuk, Popela – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Rezek, Kůs, Klíma – Müller, Rindoš, Tupý – Homer, Helt
HC Dukla Jihlava: Lundström – Váňa, Kajínek, Doudera, Pohl, Mareš, Štebih – Havránek, Werbik, Tůma – Dostálek, Skořepa, Anděl – Jiránek, Zeman, Harkabus – Hrníčko, Hlinka, Půža

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Je škoda, že jsme ze zápasu s Jihlavou nevytěžili body, protože jsme dvakrát vedli. Necháme si dát branky těsně před koncem první i druhé třetiny. V poslední dvacetiminutovce, když jsme prohrávali o dva góly, to od nás bylo už takové křečovité. Tohle se nám nemůže stávat. Způsobily to individuální chyby a trošku pasivní hra, co se defenzivy týče. Bohužel zkušený tým jako je Jihlava to dokáže využít ve svůj prospěch.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Z našeho pohledu to vůbec nebylo jednoduché utkání. V Kadani se hraje pokaždé těžce, což se tentokrát znovu potvrdilo. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme ty tři body nakonec urvali.“

Jihlava se dokázala dostat vždy z jednobrankové ztráty a ve třetí třetině třemi góly do sítě svého soupeře brala cennou výhru 5:3. Foto: Tomáš Kalas

49. kolo Chance Ligy, středa 23. ledna 2019

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Frýdek-Místek (17:30)
ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov (17:30)
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. – HC RT TORAX Poruba 2011 (18:00)
AZ RESIDOMO Havířov – VHK ROBE Vsetín (18:00)
Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou (18:00)
SK Trhači Kadaň – HC Dukla Jihlava (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha (18:00)

50. kolo Chance Ligy, sobota 26. ledna 2019

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň (15:00)
HC Benátky nad Jizerou - AZ RESIDOMO Havířov (16:00)
HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč (16:00)
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov (17:00)
HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice (17:00)
HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno (17:30) - vstupenky zde
VHK ROBE Vsetín - Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (17:30)

Další dohrávky:
34. kolo, pondělí 4. února 2019: HC Dukla Jihlava – SK Trhači Kadaň (17:30)
39. kolo, pondělí 4. února 2019: Hokej Ústí nad Labem s.r.o. – HC ZUBR Přerov (18:00)
45. kolo, středa 6. února 2019: HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)
22. kolo, čtvrtek 14. února 2019: VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice (17:30)