Střelecké hody v zápasech mladších žáků C

11.09.2020 / Jaroslav Wollmann

Nepovedených úvodních deset minut utkání v DRGF aréně stálo mladší žáky C celé utkání. Kometa na hráče s ježkem na prsou raketově vlétla a v desáté minutě vedla 3:0. Následně se obraz hry vyrovnal a do konce druhé třetiny přidali oba týmy po jedné brance a do šaten se šlo za stavu 4:1. Z kraje třetí části si vytvořili hosté několik vyložených příležitostí a mohli utkání zdramatizovat, bohužel se jim nepodařilo na výborně chytajícího brankáře najít recept a domácí udeřili z následných brejků a konečné skóre se zastavilo na cifře 9:2. Nepovedený zápas se podařilo rychle odčinit a po dobrém výkonu porazit hostující plameny ze Žďáru. Již z kraje druhé třetiny vedli domácí 7:0 a otěže utkání drželi pevně ve svých rukou. Do konce utkání přidali ještě čtyři branky a utkání tak završili drtivou výhrou 11:2. Stejně tomu tak bylo v následném domácím utkání proti družstvu z Písku, kdy jihlavští od začátku udávali tempo hry a mohli jen litovat, že první třetina skončila pouze pětigólovým vedením. V druhé části se domácí trefili za záda hostujícího brankáře čtyřikrát, po jedné brance přidali hosté a do šaten se šlo za stavu 9:1. V třetí části přišlo mírné uspokojení, hosté se dostali do třech samostatných úniků, které dokázali využít a korigovali konečné skóre na 10:4. Nejproduktivnější hráči v těchto třech duelech byli David Zmrhal s dvanácti (6G + 6A) a Dominik Koníř se sedmi kanadskými body (4G + 3A).

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava 9:2 (4:1, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky Jihlavy: Staněk (Koníř), Jurný (Beraczka).

Sestava Jihlavy:
1. polovina: Menšík - Forst, Piskař, Jurný, Beraczka, Lukáš, Pospíšil - Stupka, Zmrhal, Kouba - Pešl, Koníř, Staněk - Kunc, M. Matulka, Toman
2. polovina: Menšík - Piskač, Zmrhal, Stupka, Forst, Pospíšil, Lukáš - Pešl, Koníř, Staněk - Beraczka, Kouba, Jurný - Kunc, M. Matulka, Toman

HC Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou 11:2 (3:0, 5:1, 3:1)

Branky Jihlavy: Beraczka 3, Forst 2, Kouba 2, Koníř 2, Zmrhal 2.
Asistence Jihlavy: Zmrhal 6, Pešl 2, Beraczka, Kouba, Koníř, Lukáš, M. Matulka, Toman, Staněk.

Žďimera (Menšík) - Forst, Pešl, Piskáč, Lukáš, Drdla, Pospíšil - Stupka, Zmrhal, Kouba - Beraczka, Koníř, Staněk - M. Matulka, Toman

HC Dukla Jihlava - IHC Králové Písek 10:4 (5:0, 4:1, 1:3)

Branky a nahrávky Jihlavy: Staněk (Koníř), Pešl, Staněk (Beraczka), Kunc (Pešl, Toman), Zmrhal, Zmrhal (Pešl), Koníř (Kouba), Zmrhal (Lukáš), Koníř (Jurný), Zmrhal (Piskač).

1. a 2. třetina: Menšík - Forst, Piskač, Lukáš, Jurný, Drdla, M. Matulka - Stupka, Zmrhal, Kouba - Beraczka, Koníř, Staněk - Toman, Pešl, Kunc
3. třetina: Žďimera - Pešl, Kouba, Toman, Koníř, Kunc, Stupka - Piskač, Lukáš, Zmrhal - Beraczka, Forst, Staněk - Drdla, Jurný, M. Matulka