Šlágr kola se odehraje ve Zlíně. Naváže Dukla na kanonádu proti Frýdku-Místku?

27.01.2023 / Tomáš Lysý

Jihlavští hokejisté v posledním kole slavili po třech týdnech tříbodovou výhru, když propustili uzdu své střelecké potenci a rozstříleli Frýdek-Místek 7:1. Že nešlo pouze o jednu vlaštovku, ale výhru znamenající vzestup v poslední čtvrtině základní části, bude Dukla potvrzovat ve šlágru 41. kola. Zajíždí v něm na led týmu PSG Berani Zlín, jenž také potřebuje každý bod. Bitva dvou celků začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v sobotu 28. ledna 2023 od 17:30 hodin a utkání můžete sledovat jak na onlajnech, tak na HokejkaTV.

Kdo by čekal, že dva aspiranti na nejvyšší příčky Chance ligy budou v závěrečné čtvrtině soutěže bojovat o předkolo play off, v lepším případě o přímý postup do čtvrtfinále. Skutečnost je však taková, že oba celky jsou nyní na pozicích znamenající právě předkolo, navíc začínající na kolbištích soupeřů. Zlínští hokejisté jsou totiž na devátém místě tabulky s 57 body a Jihlava má naprosto stejný bodový součet, ale horší skóre. V tomto ohledu je nutné připomenout, že v případě bodové shody budou po konci základní části rozhodovat vzájemné zápasy, nikoliv rozdíl skóre. A ty má zatím Dukla lepší.

Soupiska Zlína
Realizační tým Zlína

Zdá se, že s finišem základní části se ale Zlín dostává do nejlepší fáze sezony. V dosavadních jednačtyřiceti kolech se Beranům podařilo pouze jednou vyhrát čtyřikrát za sebou. Mezi osmým až jedenáctým kolem a právě nyní. Svěřenci trenéra Miloše Říhy mladšího totiž postupně porazili Frýdek-Místek, vyhráli v Porubě, dovezli si body ze Zlína a v posledním mači skolili Šumperk 6:2 zejména díky povedené druhé třetině (4:1). Po poměrně neklidném průběhu základní části to však vypadá, že si u jednoho z favoritů soutěže všechno sedá.

Pokud by někdo čekal, že jasnou zlínskou jedničkou bude Libor Kašík, nemohl by se více mýlit. Dlouholetá opora Beranů zamířila nedávno na Slovensko a opačným směrem putoval David Honzík, gólman s jihlavskou minulostí. Zatím ale naskočil jen do tří zápasů a od porážky 2:5 s B-týmem Pardubic (37. kolo) se do svatyně nepodíval. Obranné řády zatím nepostihl odchod Daniela Gazdy, který v průběhu sezony nastupoval za Motor a zajímal se o něj mj. Třinec. Na střídavé starty ho ulovily Pardubice, avšak druhý nejproduktivnější hráč týmu (9+12) zatím stále působí v kádru Beranů. Lídrem produktivity je útočník Antonín Honejsek (9+17) a konto soupeřů nejvíce zatížil Petr Mrázek s třinácti brankami, který konečně plní roli kanonýra, jenž od něj byla jako velké posile z Prostějova očekávána.

Poslední zápas Zlína

40. kolo: Zlín – Šumperk 6:2

Branky a nahrávky: 4. Sedlák (Suhrada, Kindl), 27. Kindl (Suhrada, Kratochvíl), 28. Köhler (Gago, Kubiš), 31. Kubiš (Köhler, Mrázek), 32. Kindl (Sedlák, Kratochvíl), 41. Kindl (Kratochvíl, Gazda) – 5. Průžek (Bartoš), 31. Průžek (Žálčík, Kunst). Rozhodčí: Koziol, Rapák – Blažek, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 1786. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Zlín: Huf – Gazda, Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Novotný, Burian – Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Honejsek, Heš – Köhler, Gago, Kubiš – Pospíšil, Hejcman, Sedláček

Poslední vzájemný zápas<

29. kolo: Dukla – Zlín 4:3 pr.

Branky a nahrávky: 10. Miškář (Bilčík), 14. Cachnín (Pořízek, Skořepa), 20. Handl, 64. Kolář (Pořízek, Handl) – 10. Mrázek (Bartko, Honejsek), 32. Riedl (Kachyňa, Mrázek), 51. Kachyňa (Mrázek, Honejsek). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Kleprlík, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 724. Střely na branku: 20:39. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 27:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Dukla: Beran – Chvátal, Bilčík, Kočí, Kolář, Haman, Vala – Brož, Miškář, Chlubna – Handl, Menšík, Harkabus (A) – Pořízek, Skořepa (C), Cachnín
Zlín: Kašík (21. Huf) – Zbořil, Bartko, Kachyňa, Husa, Talafa, Riedl – Mrázek, Honejsek, P. Sedláček – Kubiš (C), Gago, Illéš – Ondráček (A), Hejcman, Pospíšil – Luža, Zabloudil, Köhler (A)

V posledním vzájemném utkání se Dukla v první třetině dostala do vedení 3:1, ale náskok do konce zápasu neudržela. Přesto se radovala z vítězství, když v 64. minutě rozhodl úspěšnou dorážkou Daniel Kolář.

42. kolo Chance ligy, sobota 28.1.

HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov (15:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2011 (16:00)
HC Frýdek-Místek – SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
SC Marimex Kolín – HC Stadion Litoměřice (17:00)
DRACI PARS ŠUMPERK – HC Baník Sokolov (17:00)
PSG Berani Zlín – HC Dukla Jihlava (17:30)
HC Dynamo Pardubice B – VHK ROBE Vsetín (18:00)

43. kolo Chance ligy, pondělí 30.1.

VHK ROBE Vsetín – PSG Berani Zlín (17:30)
HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha (17:30)
SK Horácká Slavia Třebíč – SC Marimex Kolín (17:30)
HC Dukla Jihlava – DRACI PARS ŠUMPERK (17:30, Jindřichův Hradec) - vstupenky zde
HC Baník Sokolov – HC Frýdek-Místek (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC Dynamo Pardubice B (18:00)
HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 (18:00)