Rozhodlo se v přesilovkách, shodují se aktéři sobotního zápasu

24.02.2007 / Jakub Mezlík

Utkání mezi Duklou a Prostějovem bylo i tentokrát velice emotivní. Rozhodčí Kubeš udělil patnáct trestů na obou stranách, navíc ještě další osobní tresty do konce utkání, mezi nimiž se objevilo také vyloučení kouče Jihlavy Petra Vlka. Ten tak třetí třetinu musel sledovat pouze z tribuny. Utkání se téměř nehrálo v rovnovážném počtu hráčů. Více z početních převah dokázala vytěžit domácí Dukla, která v nich zaznamenala čtyři branky. Nejproduktivnějším jihlavským mužem zápasu byl Jozef Lukáč, který se jednou trefil a u dalších třech gólů asistoval.

Pětadvacetiletý obránce Jozef Lukáč byl rozhodující postavou již při prvním jihlavském gólu. Jeho bombu od modré dorazil za prostějovského gólmana Jágra Oldřich Bakus. Lukáč si poté ještě připsal dvě další asistence a ve 43. minutě i branku. „Byl to divoký zápas, hrálo se spousta přesilovek a oslabení. Prostějov, i když se nemusí za ničím bít, odvedl dobrou práci, chválí i výkon hostujícího týmu Lukáč a přiznává, že utkání nebylo od počátku tak jednoduché, jak by se možná zdálo:„Mají v kádru velké množství mladých kluků, kteří hodně bruslili a to nám ze začátku trochu dělalo problémy. Potom jsme si ale začali lépe dávat puk, využívat přesilovky a dovedli jsme zápas od vítězného konce.“

Kromě Lukáče se hodně dařilo také dalšímu obránci. Nejproduktivnější jihlavský bek Marian Morava se dvakrát trefil a jednou nahrával. „Dva góly potěší, ale hlavně, že se vyhrálo!“ raduje se Morava. I on konstatuje, že utkání nebylo tak jednoduché, jak napovídá výsledek. „Od začátku byl zápas podobný jako ten, co jsme tady sehráli minule s Berounem. Tyhle mančafty hodně sekají, hákují, pořád se vylučuje.“

Pikantní a málokdy vídanou situací bylo vyloučení trenéra domácího mužstva Petra Vlka, který byl na začátku třetí třetiny, když na světelné tabuli svítil výsledek 3:1, vykázán z lavičky. „Naštěstí to bylo už za takového stavu,“ říká slovenský obránce Lukáč. „Už jsme si kontrolovali sami, kdo půjde na led. To ještě upřesňuje Morava: „ Domlouvali jsme se, aby beci chodili za útokama, za kterýma by měli chodit, a na přesilovky, aby chodila přesilovková formace. Bylo to bez problémů.“

Prostějovští z Jihlavy letos i podruhé odjíždějí bez bodu. Podobně jako minule, kdy Dukla zvítězila 5:3, i tentokrát rozhodovaly početní převahy, což ví i osmadvacetiletý obránce Petr Suchý, který nahrával na jediný gól Jestřábů Minaříkovi. „Myslím si, že jsme si zápas prohráli sami zbytečnýma vyloučeníma. Dostali jsme v oslabení příliš mnoho gólů,“ nelíbí se Suchému, že Prostějovští v této situaci čtyřikrát inkasovali a vlastní přesilovky se jim příliš nevedly. Poslední velkou příležitost na zvrat ve vývoji zápasu měli hosté na začátku třetí třetiny, kdy hráli dlouhou přesilovku pět na tři, ve které nedokázali dát branku. „To byl asi rozhodující moment, ví Suchý. „Dostali jsme navíc gól ve vlastní přesilovce, pak hned další a bylo rozhodnuto.“