Pohled z pod masky Kladno- Jihlava 4:3 po s.n.

08.03.2003 / Eva

Ve druhém finálovém utkání se hrálo po většinu času podle jihlavských not, ale Dukle nakonec ani výborný výkon na vítězství nestačil. Smolně totiž prohrála s Kladnem po samostatných nájezdech 4:3 a Lukáš Sáblík už si tak při nich v letošním playoff musel podruhé dopít kalich hořkosti až do dna.
„ Dneska jsme určitě sahali po vítězství, ale nakonec nám chyběl kousek štěstí. Myslím, že jsme dnes byli lepší než Kladno a vyhrát jsme si zasloužili. Bohužel se to nepovedlo. První třetina byla z naší strany parádní. Soupeře jsme zaskočili, Kladno asi vůbec nečekalo, že bychom mohli hrát takhle aktivně. Ve druhé části jsme byli často vylučovaní a v oslabení třech proti pěti jsme dostali gól na 2:1. Do konce třetiny pak přišlo i vyrovnání. V poslední části jsme využili šanci a znovu odskočili na rozdíl gólu, jenomže hned za pár vteřin bylo zase srovnáno. Bylo to přitom z takové nevinné akce. Jeden z domácích tam vystřelil, já jsem to nedokázal ztlumit ani vyrazit někam do rohu a přes našeho beka, kdy jsem nic neviděl, to poslal Jankových do brány. V prodloužení jsme pak byli jasně lepší, ale bohužel jsme nevyužili šance. Tu největší měl při sólu Roman Hlouch . Nájezdy, to už je pak vabank a nakonec to skončilo jako s Pískem. Teď uděláme všechno proto, abychom se na Kladno ještě vrátili. Už jednou jsme byli v podobné situaci s Chomutovem a dokázali jsme to zvrátit.“