Na Jarním turnaji v Kadani nestačili sedmáci pouze na Spartu. Přivezli stříbro

30.03.2011 / Josef Škarek

O posledním březnovém víkendu se sedmáci Dukly Jihlava zúčastnili Jarního turnaje pořádaného SK Kadaň. V turnaji, jenž byl obsazen kvalitními soupeři, se hráči z krajského města Vysočiny neztratili a obsadili druhé místo.
Jihlavští mladíci se v každém zápase turnaje prezentovali rychlou kombinační hrou, podpořenou dobrým pohybem. Ve svých zápase byli herně lepší než jejich soupeři. A to včetně zápasu s pozdějším vítězem Spartou Praha. Právě na Spartu jako na jediného soupeře nestačili a prohráli těsně 3:4.
Hráči Dukly se předvedli ve velice dobrém světle a sklidili pochvalu nejen trenéra Františka Zemana, ale i od soupeřů. V pěti zápasech nastříleli třicet gólů!

O soupeřích

Sparta Praha - přijela v nejsilnější sestavě a turnaj brala jako poslední přípravu na Mistrovství republiky.
SK Kadaň - do posledního zápasu bojovala o vítězství ve skupině A Žákovské ligy.
HC PZ Kladno – patří k předním týmům své skupiny Žákovské ligy.
Orli Znojmo – ti dorazili posíleni o hráče z Komety Úvoz.
EHC Dubendorf – švýcarský celek, ve kterém hráli hráči o něco menších postav, ale o to lépe bruslili.

Výsledky zápasů:

HC Dukla Jihlava – HC Orli Znojmo 6:2 (1:0, 5:0, 0:2)

Branky Dukly: Mejzlík 2, Čermák, Kousal, Oščádal, Josef Kaňkovský
Úvodní zápas turnaje začali aktivněji hráči Dukly. Střelecky se výrazněji prosadili ve druhé třetině a pak již vývoj zápasu kontrolovali až do konce.

HC Dukla Jihlava – HC PZ Kladno 8:2 (4:0, 3:2, 1:0)

Branky Dukly: Josef Kaňkovský 4, Kousal 2, Najman, Oščádal
Souboj s Kladnem byl plný tvrdých osobních soubojů. Sedmáci si již v první třetině vybudovali čtyřgólový náskok, který v dalším průběhu utkání navyšovali.

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Branky Dukly: Chylík, Josef Kaňkovský, Čermák
Hráči Dukly se v úvodních deseti minutách zbavovali respektu ze soupeře, ale pak předváděli kvalitnější hokej než jejich soupeř. Sparta zvítězila až díky dvěma smolným gólům v poslední třetině.

HC Dukla Jihlava – EHC Dubendorf 10:1 (1:1, 3:0, 6:0)

Branky Dukly: Čermák 2, Josef Kaňkovský 2, Havelka 2, Váňa, Adam, Chylík, Kousal
Soupeřova branka již v první minutě poněkud zmrazila útočné choutky Dukláků. Ve druhé třetině však jihlavští mladíci vývoj zápasu otočili a ve třetí již excelovali.

HC Dukla Jihlava – SK Kadaň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky Dukly: Josef Kaňkovský, Najman, Adam
Poslední utkání v turnaji bylo náročné a poměrně vyrovnané. Fyzicky vyspělý soupeř z Kadaně se prezentoval tvrdou hrou. Naši kluci ukázali bojovné srdíčko, když se potýkali kromě soupeře také s nedostatkem sil i těžkým ledem.