Dukla jede na Draky. Ve 20. kole vyzve Šumperk

31.10.2014 / Zdeněk Drla

První liga napíše už svoji dvacátou kapitolu. V ní se Dukla Jihlava vydá na led šumperských Draků. Ti se mohou, stejně jako jihlavský tým, pochlubit slušnou střeleckou formou. Do sítě soupeřů mířili přesně již pětašedesátkrát. Dukla má ještě o jeden gól víc. Můžeme tak očekávat střelecké hody?
Zápas mezi Salithem Šumperk a Duklou Jihlava začíná v sobotu 1. listopadu 2014 v 17 hodin. Pokud se do Šumperka nevypravíte osobně, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Šumperk vytěžil z posledních pěti zápasů jen šest bodů. Naplno bodoval v Ústí nad Labem (5:3), z domácí bitvy s Havířovem bral pouze bod (4:5 po nájezdech), neuspěl v Českých Budějovicích (3:6), dva body bral s Prostějovem (5:4 v prodloužení), naposledy prohrál vysoko 2:6 v Litoměřicích.

Pohled do statistik

Draci jsou po devatenácti kolech na osmém místě, které jim zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, což je jejich předsezonní cíl. Doposud nastřádali do prvoligové tabulky 27 bodů. Tým z podhůří Jeseníků je střelecky potentní, po Dukle má druhý nejvyšší počet vstřelených gólů. Na druhou stranu ale je nejčastěji inkasujícím týmem.

Kanadskému bodování vládne Patrik Moskal s 25 body za sedm gólů a 18 asistencí - patří mu čtvrté místo v bodování celé soutěže. Na druhém místě klubových statistik najdeme nejproduktivnějšího obránce Tomáše Sedláka (5+12). Nejlepším střelcem Šumperka je útočník Lukáš Žálčík s devíti přesnými trefami.

V brankovišti Draků se objevili zatím dva maskovaní muži. I když každý odchytal jinou porci zápasů, mají zkušený Vladislav Koutský i mladík Daniel Zelenka téměř navlas stejné statistiky (89,62, resp. 89,58 % úspěšnosti zákroků).

Poslední vzájemný zápas

Se Šumperkem se Dukla utkala v sedmém kole na Horáckém zimním stadionu. Na první gól se čekalo až do třetího dějství. Dukla šla během chvilky díky trefám Tomáše Čachotského a Marka Melenovského do dvougólového vedení. Draci se ale nevzdali, dokázali snížit a v čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou srovnali z trestného střílení, které hlavní rozhodčí nařídil za úmyslné posunutí branky. Prodloužení e nedohrálo celé. V jeho poslední minutě vystřelil bonusový bod jihlavskému týmu Adam Zeman.

HC Dukla Jihlava - Salith Šumperk 3:2 (pp)

Branky a nahrávky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žalčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Bez využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 1:0

HC Dukla Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras
Salith Šumperk: Zelenka (44. Koutský) – Drtil, Dietz, Holík, Gewiese, Slavík, Novotný, Sedlák – Brunec, Vachutka, Haas, Cink, Staněk, Berger, Plášek, Moskal, Velecký, Vávra, Kužílek, Žalčík

VELECKÝ PROTI DUKLE. Šumperský útočník Michal Velecký (vlevo) oblékal dvě sezony dres Dukly Jihlava. Teď se znovu postaví proti červenožlutým. Foto: Pavel Svoboda (www.hokejsumperk2003.cz)

20. kolo: sobota 1. listopadu 2014

HC Benátky nad Jizerou - HC AZ Havířov 2010 (17:00)
HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno (17:00)
Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava (17:00)
HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem (17:30)
HC Most - ČEZ Motor České Budějovice (17:30)
SK Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov (17:30)