Kdo uspěje v bratrovražedném souboji?

04.12.2004 / RTD

V neděli večer se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě představí HC Chemopetrol. Utkání bude mít zajímavou příchuť zejména pro rodinu Havlů. Zatím co v domácí sestavě se objevuje útočník Marian, za Litvínov hraje jeho starší bratr Lukáš. Který z forvardů bude nakonec spokojenější?

Předchozí vzájemná střetnutí:
V letošních dosavadních soubojích Jihlavy a Litvínova se vždy radoval domácí tým. Před vlastním publikem ani jeden z týmů navíc neinkasoval. Litvínov prohrál v Jihlavě 0:1, v odvetě na stadionu Ivana Hlinky pak zvítězil 2:0.

16.kolo – 22.10.2004, 17:30
HC Chemopetrol - HC Dukla Jihlava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 13. Kubinčák (Trávníček, V. Hübl), 45. Reichel (Škoula, Ručinský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4750.

Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár.
Jihlava: Hronek - Buzek, Ficenc, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Kuchyňa, Zajac - Altrichter, Vala, Šmarda - Rytnauer, Bakus, Vostřák - Čachotský, Padělek, Kaděra - M. Havel, Hlouch, Polák.

Více informací naleznete zde.

Aktuální forma HC Chemopetrol:
HC Vítkovice - HC Chemopetrol 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
12. Hubáček (Šimíček, Irgl), 60. Moravec (Šimíček, Varaďa)
HC Lasselsberger Plzeň - HC Chemopetrol 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)
14. D. Pospíšil (Martin Straka) - 19. Kůrka (Klobouček, Kubinčák), 28. Kubinčák (Klobouček, Ťupa), 31. L. Havel (Ručinský, Branda), 36. Trávníček (Skuhrovec, Balázs), 39. Branda (L. Havel, Ručinský), 51. L. Havel (Branda, Ručinský), 55. Trávníček (Balázs, Fiala)
HC Chemopetrol - HC Moeller Pardubice 4:5pp (2:2, 2:0, 0:2 - 0:1)
2. Ťupa (Trávníček, Balázs), 18. Čaloun (Šlégr, Ručinský), 25. Šlégr (Čaloun), 39. Sklenička (Heinisch, Kůrka) - 2. Divíšek (Vyhlídal, Hemský), 10. Blažek (Dopita), 48. Pištek (Mikeska), 51. Tvrdík (Snopek), 64. Mikeska (Pištěk)

Sestava Litvínova v posledním zápase:
Fiala - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Klobouček, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - Havel, Kubinčák, Zálešák - Kůrka, Heinisch, Sklenička.

HC Dukla Jihlava - HC Chemopetrol

Jihlava se i nadále trápí. Na vítězství marně čeká už od 19. října. Špatné výsledky se pomalu projevují už i na návštěvě Horáckého zimního stadionu. Poslednímu domácímu zápasu s pražskou Slavii přihlíželo méně než 3 tisíce diváků. Jako na houpačce si letos musí připadat hokejisté Litvínova. Ti nezvádají zopakovat dobré výsledky. Po vítězství v jednom zápase zpravidla přichází porážka v dalším a další vítězství. V minulém kole Chemopetrol podlehl v prodloužení Pardubicím. Jak se mu bude dařit v Jihlavě?

Nejtrestanější hráč:
Jihlava: Martin Zajac 27 zápasů 32 tr. minut, Jaroslav Mareš 25 zápasů 32 tr. minut
Litvínov: Jiří Šlégr 23 zápasů 86 tr. minut
Pohled do brankoviště:
Jihlava: Lukáš Hronek 17 zápasů 3,24 91,79% a Jaroslav Suchan 17 zápasů 3,88 89,29%
LItvínov: Kamil Jarina 26 zápasů 2,16 93,95%, Radek Filip 2 zápasů 2,90 93,02%

Program ostatních zápasů 29. kola:
sobota (TV): Sparta - Zlín 17:00 (výsledek minulého utkání 3:2 p.p.) neděle: Pardubice - Liberec 17:00 (1:2 p.p.), Vsetín - Slavia 17:00 (1:2), Třinec - Znojmo 17:00 (5:0), Karlovy Vary - Kladno 17:30 (4:3), Plzeň - Vítkovice 17:30 (2:2).