13:2
(7:0, 5:1, 1:1)

S Kopřivnicí ve valčíkovém tempu, přijede ještě někdo slabší?

02.10.2005 / Jiří Man

Do Jihlavy přijel k utkání dorostenců soupeř z Kopřivnice. V zápase měla být jasným favoritem domácí Dukla a svojí roli začala potvrzovat hned od začátku. Po vydařené první třetině svítil na ukazateli stav 7:0 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Hosté byli po celý zápas neškodní, tempo tréninkové, hra na jednu branku. Svoje statistiky si vylepšili téměř všichni. Na výhře 13:2 se nejvíc podíleli Anatolij Protasenja autor 4 branek a Adam Pometlo, který přidal další 3 úspěšné trefy.
02.10.2005 13:30, Dorostenci - 6. kolo

Novotný - Vacek, Hájek, Staněk, Zelený L., Zelený J., Kolda - Kuřítko J. Pometlo, Láznička - Křípal, Polcar, Protasenja - Dvořák, Klimeš, Kuřítko M. - Kotlík, Říha
13

Kopřivnice

Kučera (13. Kuboš) - Bumbalík, Štolpa, Wojzik, Hrubý, Hlinka, Petr, Reček, Tichavský, Kubátko, Brauner, Hanák, Noga, Hanzelka, Šottník, Milich
2
Branky: 1. Protasenja (Kuřítko J.), 4. Protasenja (Polcar), 11. Láznička (Pometlo, Kuřítko J.), 13. Pometlo, 15. Pometlo (Láznička), 18. Polcar (Protasenja), 20. Zelený J. (Láznička, Kuřítko J.), 21. Pometlo (Láznička), 25. Protasenja, 32. Kuřítko J. (Kuřítko M., Kotlík), 36. Protasenja (Polcar), 36. Kuřítko J. (Klimeš, Kuřítko M.), 49. Křípal (Kotlík) - 34. Hlinka (Reček, Milich), 53. Petr (Hanzelka). Rozhodčí: Kukeně - Staněk Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 65.

00.41 Protasenja otevírá skóre, 1:0. Ve čtvrté minutě nachází Polcar zpoza branky opět Protasenju a domácí vedou 2:0. V čase 10.22 uniká po křídle Pometlo a po jeho nahrávce se nemýlí Láznička, 3:0. Na 4:0 zvyšuje Pometlo ve 13. minutě, když si vezme kotouč hned po vhazování a skóruje. O minutu později tentokrát Pometlo využívá přihrávku Lázničky, 5:0. V polovině 18.minuty si puk vymění Polcar s Protasenjou a po tandemu Protasenji se trefuje na 6:0 Polcar. Třetinu střelecky zakončí obránce Jan Zelený, pěkně si sjede pro přihrávku od Lázničky do střelecké pozice a střelecky zakončuje první část, 7:0.

Druhá třetina začala stejně, 13 vteřin po jejím zahájení vyslal Pometla do brejku Láznička a ten se nemýlil, 8:0. Ve 25 minutě napodobil Protasenja Pometla, po vhazování puk nikomu nepůjčil a zvýšil na 9:0. Na desátý gól jsme museli počkat jen do 32. minuty, spolupráce bratrů Kuřítkových a Jaroslav Kuřítko po přihrávce Martina trefuje na 10:0. Až po polovině utkání se snad poprvé do vážnější akce dostali i hosté a hned se mohli radovat. Na 10:1 upravil ve 34.minutě Hlinka. V 36. minutě opět spolupráce nahravače Polcara s Protasenjou 11:1, a o chvíli později ukončuje J. Kuřítko, dvanáctým gólem druhou třetinu po přihrávce Klimeše.

Zatímco v prvních dvou třetinách padali alespoň branky, ve třetí už ani to. Poslední branku domácích vsítil ve 49. min. po střele Vacka Křípal a za hosty na konečných 13:2 upravil sedm minut před koncem tečovanou střelou od modré Petr.