6:3
(2:2, 3:0, 1:1)

Mladší dorost rozhodl proti Pardubicím ve druhé třetině

14.11.2009 / Jakub Mezlík

Mladší dorostenci jihlavské Dukly opět zvítězili, na vlastním ledě v sobotu porazili Pardubice 6:3. Po vyrovnané první třetině rozhodli domácí o výhře třemi góly v prostřední části. Na vítězství se výrazně podílel kapitán Marek Lupač, který zaznamenal hattrick, další branky přidali obránci Filip Březka a Hynek Tobola a útočník Petr Vondráček.
14.11.2009 15:00, Extraliga mladšího dorostu - 14. kolo

Krejčík - Tobola, Ščerban, Čermák, Březka, Vítek, Kyncl, Norek - Kovářů, Štěrba, Mandát - Vondráček, Lupač, Střecha - Renza, Trávník, Beran
6

HC Dynamo Pardubice

Veselý - Pilný, Fridrich, Kubín, Kalous, Vršanský, Kracík - Chvojka, Moravec, Řezníček - Mejtský, Havel, Žilák - Jirout, Divecký, Schneider - Kohoutek
3
Branky a nahrávky: 10. Lupač (Střecha), 16. Lupač (Střecha), 21. Březka (Čermák), 23. Tobola, 29. Lupač (Střecha), 59. Vondráček (Lupač, Tobola) - 13. Havel (Kalous), 17. Havel (Žilák), 48. Mejtský (Havel). Rozhodčí: Doležal - Honza, Lamberský. Vyloučení: 6:9, navíc Kalous (PCE) 10 min. OT. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

V první dvacetiminutovce ještě dokázaly Pardubice držet s domácím týmem tempo. Na dvě branky Marka Lupače dokázal vždy odpovědět Martin Havel. Domácí kapitán se poprvé prosadil v 10. minutě z bekhendové otočky, vyrovnání přišlo o necelé tři minuty později. Na druhou Lupačovu trefu, kterou nasměroval přesně do šibenice, hosté zareagovali ještě rychleji, tentokrát jim stačilo dvaadvacet sekund.

Zápas se lámal v první polovině prostřední části, kdy se Dukla dokázala prosadit třikrát, zatímco hosté si na Krejčíka nepřišli. Už dvacet pět vteřin po siréně poslal žlutočervené do vedení Filip Březka, jehož střela od modré prošla Veselému mezi betony, ve 23. minutě se po pěkné individuální akci prosadil Hynek Tobola a na 5:2 zvyšoval svým třetím gólem v utkání krátce před polovinou Marek Lupač.

Ve třetí třetině sice ještě vykřesali hosté naději díky trefě Martina Mejtského ze 48. minuty, další puk už za záda domácího brankáře ale neprošel. Naopak Jihlava své vítězství pojistila minutu před koncem, kdy pečetil na konečných 6:3 trefou do prázdné branky Petr Vondráček.

Jan Procházka (Pardubice): „Pro nás to bylo těžké utkání, protože jsme měli řadu kluků nemocných kvůli chřipkové epidemii, navíc hrál ve stejné době i starší dorost, takže několik kluků hrálo za ně a přijeli jsme v oslabené sestavě. Přesto první třetina byla vyrovnaná, čemuž odpovídal i výsledek. Ve druhé třetině jsme se nechali unést hrou a nechali jsme hráče zaměřovat se na osobní souboje, byli jsme vylučovaní a v oslabení jsme pak inkasovali. Tu třetinu jsme prohráli 0:3 a to rozhodlo o osudu utkání. Ve třetí třetině už jsme se vrátili k naší hře a bylo to zas lepší. Utkání trochu ovlivnil rozhodčí, nechci říct, že v něčí prospěch, ale ta hra určitě mohla vypadat lépe.“

Jiří Jungwirth (Jihlava): „Po třech zápase, kdy jsme sice bodovali, ale moc jsme toho nepředvedli, jsem konečně spokojen i s herní činností. Líbila se mi z naší strany hned první třetina, která sice byla 2:2, ale hodně jsme bruslili a bylo tam i pár dobrých nahrávek, ty nám v posledních zápasech úplně chyběly. Ve druhé třetině jsme dali tři góly a rozhodli. Poslední třetina byla z naší strany trochu netaktická, často jsme tam propadali, ale už jsme to uhráli. Bylo to tentokrát zasloužené vítězství.“