18.09.2009, Extraliga staršího dorostu - 5. kolo

Blažek - Blažek, Staněk, Jandejsek, Bednárik, Dám, Bartejs, Říha, Čechura, Najman - Beníšek, Příkazský, Schutz, Hloušek, Bittner, Mikyska, Psota, Kouba, Maďar, Urban, Morong, Miškovský
4

Šťastný Ji. - Šťastný Ja., Zadražil, Martínek, Musil, Hlaveš, Kříž, Čurilla, Tobola - Brychta, Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Pěška, Brabec, Zídek, Kret, Mikeš, Přidal
2
Branky a nahrávky: 6. Maďar (Miškovský), 14. Maďar (TS), 47. Bittner, 57. Urban (Maďar, Miškovský) - 19. Hlaveš (Pěška, Prokš), 54. Ludvík (Zadražil, Tobola). Rozhodčí: Hrubý - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 12:9, navíc Blažek (LIB) 10 min. OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hlavní osobností první třetiny pátečního utkání byl liberecký útočník Patrik Maďar, který nejprve v 6. minutě využil přesilovou hru a o sedm minut později proměnil trestné střílení. I když se Dukle povedlo brzy snížit díky obránci Ladislavu Hlavešovi, vyrovnávací gól svěřenci trenéra Luboše Slámy vstřelit nemohli. „Liberec jsme přestříleli, ale bohužel jsme nevyužívali naše šance. Dostali jsme lekci z produktivity.“ hodnotil jihlavský trenér.

Liberci se pak povedlo ve třetí třetině znovu navýšit náskok, když se prosadil Ladislav Bittner. V 54. minutě se sice Dukla znovu dostala na dostřel po trefě Jana Ludvíka, ale vítězství Tygrům definitivně pojistil o tři minuty později Patrik Urban. „Udělali jsme v utkání čtyři vyložené chyby, kdy si naši obránci nepohlídali hráče, které měli a soupeř je díky svým rychlým hráčům dokázal potrestat,“ litoval Sláma.