10.10.2009, Extraliga staršího dorostu - 13. kolo

Pavelka - Kopsa, Pilař, Čáp, Synek, Červený, Poláček - Gabriel, Ropický, Půlpán, Filip, Havelka, Frk, Hradecký, Světlík, Valášek
3

Rittich - Zadražil, Martínek, Musil, Pavlas, Hlaveš, Kříž, Šťastný, Čurilla, Tobola, Plch - Brychta, Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Brabec, Kret, Střecha, Přidal
4
Branky a nahrávky: 9. Půlpán, 23. Gabriel (Synek), 51. Půlpán (Synek, Poláček) - 11. Kret (Střecha, Martínek), 18. Střecha (Kret), 41. Matějka, 60. Štěpán (Kret). Rozhodčí: Kubeš - Holeček, Potůček. Vyloučení: 4:9, navíc Červený (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Hradec se sice dostal v 9. minutě do vedení po dorážce Aleše Půlpána, ovšem jihlavským dorostencům se povedlo do konce první třetiny otočit skóre. Nejprve se po přihrávce Tomáše Střechy trefil Vojtěch Kret, poté si oba borci role vyměnili. „Třetí pětku bych chtěl za tenhle zápas pochválit, hrála velmi dobře,“ pochvaloval si jihlavský asistent trenéra Luboš Pěška

Hradci se ovšem podařilo udržet krok a ve druhé části srovnat. Důraz před brankou ukázal Lukáš Gabriel a dotlačil puk za Ritticha. Oba týmy se poté přetlačovaly o každý kus ledu. „Bylo to velmi bojovné utkání, soupeř byl podobně kvalitní jako my, hrál se na obě strany vyrovnaný zápas,“ popisoval Pěška.

Hned po čtyřech vteřinách závěrečné dvacetiminutovky poslal Duklu do vedení kuriózní brankou Filip Matějka, který se trefil od červené čáry a využil hradecké nepřipravenosti. „Kuriózní gól nám hodně pomohl, snažili jsme se pak dobře bránit. A i když se soupeři povedlo vyrovnat, jsme rádi, že se nám podařilo na konci rozhodnout,“ pochvaloval si kouč.

Po srovnání Aleše Půlpána totiž rozhodl 55 sekund před sirénou o zisku tří bodů pro Duklu Jan Štěpán. „Celý tým pracoval velmi dobře, také Rittich předvedl v brance spolehlivý výkon,“ ocenil ještě své svěřence Pěška.