16.10.2009 17:45, Extraliga staršího dorostu - 14. kolo

Šťastný Ji. (26. Rittich) - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Martínek, Pavlas, Šťastný Ja., Kříž - Brychta, Matějka, Prokš - Ludvík, Přidal, Brabec - Kret, Střecha, Štěpán - Musil, Zídek, Plch
6

IHC Králové Písek

Lehečka - Jáchym, Hrubý, Andrlík, Pícha, Turek, Kafka, Kubec - Paukner, Volf, Homolka - Korous, Radosta, Homola - Veselý, Slabý, Vejda - Scholtz
4
Branky a nahrávky: 30. Matějka (Zadražil), 36. Brychta (TS), 39. Brychta (Čurilla), 43. Matějka (Brychta), 53. Brychta (TS), 60. Prokš - 4. Radosta (Homola, Korous), 15. Veselý, 21. Volf, 26. Veselý (Slabý, Turek). Rozhodčí: Hribík - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 140. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:4, 6:4.

Jihlavští dorostenci začali velmi laxně a svého soupeře podcenili. Písek se až příliš hladce prosazoval přes chybující domácí obranu a během první třetiny se dostal do dvoubrankového vedení. Už ve 4. minutě zakončil pěknou přesilovkovou kombinaci Ivan Radosta a o jedenáct minut později pak sám před Šťastným nezaváhal Niko Veselý.

Ani nástup do druhé části nezastihl domácí hráče v oslnivé formě, hned ve 21. minutě se trefil v oslabení Radek Volf. Když za pět minut přidal čtvrtou branku Písku Niko Veselý, přenechal Šťastný místo v brance Rittichovi a od této chvíle se také podstatně zlepšil herní projev Slámových svěřenců.

V polovině zápasu překonal Lehečku z dorážky Filip Matějka, pak přišly dvě velké chvíle Jakuba Brychty. Jihlavský útočník nejprve potrestal podražení Prokše proměněným trestným střílením. Ukázkový bekhendový blafák si do konce třetiny ještě jednou zopakoval a snížil už na 3:4.

Ve třetí části Dukla obrat dokonala. Už po dvou a půl minutách se povedlo vyrovnat tvrdou střelou Filipu Matějkovi, v 53. minutě pak proměnil podruhé v zápase trestné střílení Jakub Brychta, a završil tak svůj hattrick. Na konečných 6:4 už jen upravil v poslední minutě střelou do prázdné branky Marek Prokš.

Milan Mazanec (Písek): „Lehce nabyl, lehce pozbyl. Nám tam ze začátku spadlo všechno, pak jsme ale lacinýma chybama vedení ztratili. Byly to individuální chyby hráčů jako špatné vyhodnocení situace, propadnutí v situaci jeden na jednoho, úplně jinak udělaná instrukce. S těmito chybami se potýkáme pořád. Jihlava je lepší tým, to naše vedení 4:0 bylo díky tomu, že oni nehráli naplno, pak trenér stáhl hráče na ty, co chtějí hrát, my jsme se toho trochu zalekli, rozhodčí asi taky, protože dvě trestná střílení, to se jen tak nevidí. Ale tomu bych to za vinu nedával. My jsme se příliš uspokojili a nedotáhli to do konce.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Byl jsem před zápasem asi moc hodný. Připravoval jsem je na to, aby zápas nepodcenili, ale myslím, že bylo stoprocentně vidět, že můžete těm klukům říkat co chcete, vždycky si myslí, že proti poslednímu to půjde samo. A ono to nešlo. Po první třetině jsme se museli v kabině strašně rozčílit, bylo tam hodně řevu, a je vidět, že to pomohlo. I když jsme na začátku druhé třetiny dostali další dva góly, po kterých jsme museli střídat gólmana. Ale to byl impuls k tomu, abychom ten zápas otočili. Mančaft to nastartovalo, začali jsme hrát zodpovědně a otočili jsme zápas. Děkuju klukům za to, že se dokázali vzchopit, ale zároveň je musím pokárat za přístup v úvodu zápasu. Pro mě jako trenéra to byl hodně nervový zápas.“