21.11.2009, Extraliga staršího dorostu - 23. kolo

Dolejš - Kulhánek, Šulák, Bancíř, Ambrož, Pecen, Dvořák - Novák E., Burda, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, Doležal, Kozlík, Novák M.
3

Šťastný Ji. (25. Rittich) - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Martínek, Musil, Šťastný Ja., Kříž - Prokš, Matějka, Brychta, Přidal, Pěška, Plch, Štěpán, Zídek, Střecha, Ludvík, Brabec, Svobodník
4
Branky a nahrávky: 4. Doležal (Novák M.), 13. Novák E. (Kubát), 25. Burda (Žemlička) - 13. Přidal (Pěška), 26. Brabec (Štěpán), 38. Matějka (Hlaveš, Brychta), rozhodující nájezd Brychta. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Domácí se dostali rychle do vedení, v polovině 4. minuty překonal Šťastného z úhlu Jakub Doležal. Když se povedlo Dukla v úvodu 13. minuty vyrovnat díky Patriku Přidalovi, Rebelové odpověděli bleskovým úderem ještě v téže minutě. Jihlavskému gólmanovi propadla za záda nepříliš razantní střela Nováka.

Ve 25. minutě zařídil Tomáš Burda Havlíčkovu Brodu vedení 3:1, od té doby se už ale Rebelové neprosadili. Do branky se postavil místo Šťastného Rittich a zavřel dveře pro všechny puky. Ještě do přestávky se povedlo hostům vyrovnat, prosadili se Martin Brabec a Filip Matějka, ve třetí třetině už byl pak k vidění spíše souboj gólmanů.

Branka nepadla ani v prodloužení, a tak se o tom, kdo získá v sobotním utkání druhý bod, rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Zatímco z domácí trojice nevyzrál na Ritticha ani jeden, proti Dolejšovi se prosadil Jakub Brychta, a Dukla tak porazila Rebely 4:3 po trestných stříleních.