25.11.2009 17:30, Extraliga staršího dorostu - 24. kolo

Rittich (8. Šťastný Ji.) - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Musil, Martínek, Kříž, Šťastný Ja. - Ludvík, Matějka, Brychta - Pěška, Přidal, Střecha - Štěpán, Brabec, Kret - Plch, Svobodník, Kovářů
1

HC Dynamo Pardubice

Langhamer - Havlík, Lenoch, Starý, Beneš, Škvor, Žemlička, Voženílek - Hemský, Půhoný, Moučka J. - Vachutka, Šťastný T., Březina - Jetmar, Tomín, Vlček - Moučka P., Veselý, Zrůst
7
Branky a nahrávky: 29. Ludvík (Matějka, Čurilla) - 4. Havlík (Moučka P.), 8. Jetmar (Havlík), 11. Březina (Vachutka, Starý), 17. Beneš (Starý, Březina), 35. Hemský (Moučka J.), 38. Beneš (Havlík, Jetmar), 54. Lenoch (Moučka J., Půhoný). Rozhodčí: Polák - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 5:6, navíc Žemlička (PCE) 10 min. OT. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.

Zatímco domácí v úvodu své šance neproměňovali a ve velkých příležitostech selhali zejména Pěška a Střecha, Pardubicím vyšlo vše, na co sáhly. Už na začátku 4. minuty poslal hosty do vedení střelou od modré Ladislav Havlík, o čtyři minuty později vyhnal Ritticha z branky Jan Jetmar.

Ani Šťastný však nevydržel dlouho bez inkasované branky, pardubičtí hokejisté jej v první třetině překonali dvakrát v přesilovce. Nejprve se prosadil po pohotové dorážce David Březina, čtvrtý úder zasadil domácím od modré Petr Beneš.

Dukle se podařilo sice ve 29. minutě využít přesilovku díky důrazu Jana Ludvíka před brankou, v závěru prostřední části ale znovu řádily Pardubice. Šťastného překonali Marek Hemský a Petr Beneš a hosté vedli 6:1.

V závěrečné dvacetiminutovce inkasovali jihlavští dorostenci ještě jednou, po pěkném přesilovkovém zásahu Patrika Lenocha z pravého kruhu. Svěřenci trenéra Slámy podlehli Pardubicím 1:7 a utrpěli nejhorší letošní porážku.

Vladimír Šťastný (Pardubice): „Pro nás to byl strašně důležitý zápas, protože poslední dvě kola nás čekají Budějovice a Boleslav, tedy týmy, které jsou před námi. My jsme potřebovali získat tři body a povedlo se nám to hlavně díky první třetině, kdy jsme vlastně dali tři rychlé góly a pak už jsme utkání odehráli relativně v klidu. Musím mančaftu poděkovat, protože my jsme se teď už dostali mezi nejlepších dvanáct, tedy tam, kam jsme před začátkem sezony chtěli.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Myslím si, že jsme první třetinu chtěli hrát hokej, ale dostávali jsme strašně laciný góly. Mohli jsme i nějaké dát, trochu to zdramatizovat, ale nepovedlo se nám to a já musím Pardubicím pogratulovat. S tím mančaftem co tady měli jsou kandidátem na mistra republiky. Jsou vynikající herně a my se od nich můžeme jenom učit.“