05.02.2010, Extraliga staršího dorostu - 41. kolo

Uhlík - Šteiner, Moravanský, Löbl, Hruška, Růžička - Cikánek, Nejezchleb, Kotyra, Tomek, Jaškin, Patočka, Moravec, Kadlec, Hellar, Hlinka
4

Rittich - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Musil, Šťastný, Pavlas, Kříž - Brychta, Pěška, Prokš - Ludvík, Přidal, Střecha - Štěpán, Zídek, Kret - Brabec, Mikeš, Kasalý
3
Branky a nahrávky: 13. Hellar (Hlinka, Jaškin), 17. Kotyra (Patočka, Tomek), 39. Kotyra (Hellar, Růžička), 65. Jaškin (Hruška) - 6. Ludvík (Pěška), 23. Kret (Štěpán, Šťastný), 42. Kret (Šťastný). Rozhodčí: Jebavý - Jílek, Beneš. Vyloučení: 11:2, navíc Kadlec, Hruška (oba SLA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Jihlavské hokejisty poslal v 6. minutě do vedení Jan Ludvík, domácím se však povedlo ještě do první přestávky skóre otočit. „My jsme Slavii sice v první třetině přestříleli, ale dostali jsme dva góly a jen jeden dali,“ litoval trenér Dukly Luboš Sláma.

V prostřední části se povedlo jeho svěřencům vyrovnat, ale Pražané našli na gól Vojtěcha Kreta odpověď. Na jeho zásah ze 42. minuty už však do konce základní hrací doby zareagovat nedokázali. „Zajímavé je, že i když třetí třetina pro nás vlastně dopadla nejlépe, hra se mi z naší strany nelíbila,“ svěřil se kouč.

V závěru prodloužení pak už domácí druhý bod urvali. „Rozhodly individuální chyby hráčů, ale jinak jsem byl docela spokojený, byl to bojovný, rychlý zápas. Když bude ten mančaft hrát takhle, může být pro každého nebezpečný. Kluci bojují a myslím, že v play-off bychom mohli ještě překvapit,“ prorokuje Sláma.