17.03.2010 18:00, Extraliga staršího dorostu - 52. kolo

Šťastný Ji. (36. Rittich) - Hlaveš, Svobodník, Zadražil, Tobola P., Musil, Šťastný Ja., Tobola H., Čurilla - Brychta, Matějka, Prokš - Přidal, Pěška, Střecha - Kret, Lupač, Kasalý - Štěpán, Zídek, Brabec
3

HC Vítkovice Ridera

Bartošák - Kovář, Klimíček, Hanulík, Koziol, Pastor, Pavelka - Král, Holý, Šebesta - Walker, Němec, Stránský - Kilnar, Celner, Mareček
4
Branky a nahrávky: 3. Brychta (Prokš, Hlaveš), 40. Tobola P. (Prokš, Rittich), 47. Kret (Hlaveš, Zídek) - 5. Walker, 29. Walker (Pavelka), 31. Kovář (Šebesta), 36. Němec (Walker, Stránský). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 2:6, navíc Střecha (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

V utkání hraném ve velmi vysokém tempu se domácí dostali do vedení už ve 3. minutě, kdy si za vítkovickou obranu najel Jakub Brychta a se svojí šancí naložil tím nejlepším možným způsobem. Bekhendovým blafákem obelstil Bartošáka a poslal Duklu do vedení. To však Dukle vydrželo pouhé dvě minuty. Nathan Walker si najel do pásma a střelou zpoza obránce překvapil Šťastného, jemuž puk propadl mezi betony.

Druhá dvacetiminutovka patřila hostům. Ve 29. minutě je poslal do vedení svým druhým gólem v zápase Nathan Walker. Tentokrát tečoval pod horní tyč střelu Pavelky od modré. Krátce po polovině zápasu se Vítkovice prosadily znovu. Závar v pásmu Dukly ukončil Lukáš Kovář přesnou střelou do horního rohu.

Ve 36. minutě zvyšoval už na 4:1 Erik Němec, jehož nechali domácí obránci sami před Šťastným a vítkovický forvard nadvakrát dostal puk za jeho záda. Domácím se povedlo před přestávkou alespoň snížit. Přemysl Tobola nejprve trefil od modré břevno, další akci už ale zakončoval přesnou střelou z prostoru mezi kruhy k tyči.

Jihlavští, povzbuzeni gólem do šatny, přitlačili svého soupeře i po přestávce. A ve 47. minutě se dočkali i gólu na 3:4. Hlaveš našel na levém kruhu volného Vojtěcha Kreta, který střelou švihem rozvlnil síť za Bartošákem. Ve zbylém průběhu už bohužel dorostenci Dukly na vyrovnání nedosáhli, když nedokázali využít ani dvě přesilovky. Vítkovice se tak ujaly vedení 1:0 na zápasy.

Jakub Petr (Vítkovice): „Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř, se kterým hrajeme vyrovnané zápasy. Jihlava do toho jde s tím, že nemá co ztratit. Oni mají hodně starších ročníků, hlavně v útoku, my ještě nejsme úplně kompletní, protože máme dva hráče v juniorce. Byl to klasický zápas play-off, vyrovnaný, bojovný, zasloužila si vyhrát obě mužstva, ale my jsme byli šťastnější.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Kluci zápas odmakali dobře, nezvládli jsme akorát sedm minut ve druhé třetině, kdy jsme dostali rychlé tři góly po našich hloupostech. Ale pak jsme se dostali druhým gólem do hry a stahovali jsme. Ale třetí třetina mohla být ještě o kousek delší, třeba by se nám povedlo vyrovnat.Chtěl bych klukům poděkovat za obětavý výkon, bylo vidět, že Vítkovice jsou trochu silnější na rukách, ale my jsme to nahrazovali bojovností. Myslím si, že takhle je dlouho nikdo nepotrápil.“