Junioři v generálce na extraligu vyhráli v Boleslavi

30.8.2017 / Vojtěch Drbohlav

Ve středu 30. srpna odehráli svěřenci Karla Nekvasila v Mladé Boleslavi generálku na extraligu. Do vedení se jako první dostali domácí, hostím chvilku trvalo než se dostali do zápasu, ale do konce třetiny bylo srovnáno zásluhou Davida Čermáka. Rozhodnutí padlo až v poslední třetině, kdy se prosadil Tomáš Mejzlík. Třetí gól pak přidali hráči Dukly do prázdné brány, kterou trefil Aleš Heinrich. Jihlava vyhrála v Mladé Boleslavi 3:1.
30.8.2017 17:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

BK Mladá Boleslav

Krofta – Uřidil, Jirásek, Horský, Mašek, Nepokoj, Chujac, Kuchař, Šanko – Straka, Pawliczek, Tóth, Dvořák, Foerster, Linhart, Kalaš, Kerda, Jindra, Moravčík, Šípek, Čermák

Šťastný – Krtek, Vála, Polák, Hrabaň, Trávník, Havelka – Mejzlík, Heinrich, Čermák, Peschout, Adam, Jindra, Waller, Kadleček, M. Strnad, Norris
Branky a nahrávky: 8. Straka (Tóth) – 19. Čermák (Mejzlík), 52. Mejzlík (Heinrich, Čermák), 59. Heinrich. Rozhodčí: Macháč – Kettner, Záhora. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Zápas se mi nehodnotí lehce. Minulý týden jsme odehráli dobré utkání proti Kladnu a doufali jsme, že na něj navážeme. Nechceme se vymlouvat, ale máme úzký kádr a navíc tři nemocné útočníky. Přístup některých hráčů navíc nebyl stoprocentní. Soutěž začíná za týden a my se na ni musíme připravit.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V prvních minutách zápasu byla Boleslav lepším týmem. Chvíli nám trvalo, než jsme se do toho dostali. Potom se náš výkon zlepšil, Boleslav jsme přestříleli, jenže nás trápí koncovka, a to dlouhodobě. Hodně se nadřeme na gól. Zápas jsme sice zvládli a vyhráli po právu, ale rozhodně to nepřeceňujeme. Stále to totiž nebylo podle našich představ.