2:5
(1:2, 1:2, 0:1)

Dukla si připisuje další tři body. Tentokráte uspěla na ledě Mostu

18.09.2013 / Libor Kucza

Jihlavští hokejisté nastoupili v sychravém podvečeru ke svému prvnímu venkovnímu duelu. Úvod se červenožlutým vydařil, již ve 4. minutě otevřel brankový účet Adam Zeman. Domácí sice srovnali, odpověď Marka Prokše na sebe ale nenechala dlouho čekat. Divoká prostřední perioda přinesla téměř totožný průběh, po jejím skončení měli hosté dvoubrankový náskok. V závěrečné dvacetiminutovce přidal pátou branku navrátilec do sestavy Roman Mikeš. Dukla zvítězila 5:2.
18.09.2013 17:30, 1. liga ČR - 3. kolo

HC Baník Most

Nechvátal (33. Gutsevich) – Hora, Charousek, Pavelka, Čížek, Drtil, Havelka – Tauš, Slavíček, Kafan – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Zavřel, Andres – Sedláček, Koudela, Vlček
2

Sáblík – Kotvan, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Dobrovolný, Kaláb, Stebih – Čachotský, Zeman, Seman – Důras, Mikeš, Prokš – Velecký, Hubáček, Krupka – Kadlec, Kuřítko
5
Branky a nahrávky: 13. Smolka (Pavelka), 21. Smolka (Písařík, Čížek) – 4. Zeman (Hubáček, Čachotský), 15. Prokš (Mikeš, Důras), 21. Seman (Čachotský), 33. Velecký (Podlipnik, Krupka), 57. Mikeš (Prokš, Důras). Rozhodčí: Svoboda – Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:5, navíc Drtil (MST) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 456. Střely na branku: 24:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Mostečtí hokejisté nezačali vůbec špatně, v úvodních minutách hýřili aktivitou. Tento fakt přestal platit v čase 3:57. Radek Hubáček v početní výhodě přesným pasem Adama Zemana, který neměl s uklizením kotouče do branky sebemenší problém – 0:1. Následně převzala iniciativu Dukla, velkou příležitost k navýšení vedení měl Tomáš Čachotský. Nechvátal si ale s bekhendovým pokusem jihlavského rychlíka se štěstím poradil. Zanedlouho domácí potrestali vyloučení červenožlutých, přesnou ranou nad Sáblíkovu lapačku se prezentoval Pavel Smolka -1:1. Pouze několik vteřin nato mohli jít červenožlutí opět do vedení, Michal Velecký ale orazítkoval břevno. Na světelné tabuli svítil čas 14:35, když Dukla udeřila podruhé. Za Nechvátalova záda dostal touš Marek Prokš – 1:2. Navzdory mosteckému tlaku v závěru periody již další branka nepadla.

Prostřední dějství otevřeli hosté přímo ukázkově. Tomáš Čachotský vystihl v oslabení přihrávku, načež poslal do úniku Filipa Semana. Nová akvizice Dukly Jihlava předvedla ukázkový blafák, se kterým neměl domácí mág šanci si poradit – 1:3. Stejně bleskově si ale počínal Most, který za několik málo vteřin znovu snížil, druhý přesný zásah zaznamenal díky povedené teči Pavel Smolka – 2:3. Po méně výrazné pasáži přišla na řadu další jihlavská branka, čtvrtý zářez na pomyslné jihlavské pažbě přidal v brankovišti důrazný Michal Velecký - 2:4.

Třetí třetina probíhala již od svého počátku v poklidu. Ani jedno z mužstev nevyužilo nabídnutou početní výhodu. Vody rozvířil až Michal Důras. Šikovný forvard trefil v 50. minutě z pozice pravého kruhu břevno. S blížícím se závěrem zápasu měla Dukla stále více brankových příležitostí. Nejprve těsně minul Roman Mikeš, nedlouho poté trefil tyč Michal Velecký. První jmenovaný si náladu zlepšil, v 57. minutě zakončoval přečíslení dvou na jednoho - 2:5. Tato branka definitivně pojistila jihlavské vítězství. Dukla si tak odváží na Vysočinu tři body, Most zdolala 5:2.

Petr Vlk (Jihlava): „Jsme určitě spokojeni, protože si odvážíme tři body. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, ale v první třetině jsme promarnili několik dobrých příležitostí. Obě branky jsme dostali v oslabení, ale jednou jsme v oslabení i sami branku vstřelili. Soupeř dnes měl přesilovky sehrané velice dobře, byl v nich nebezpečný. Utkání se už se nám v poslední třetině dařilo kontrolovat, odehrálo se to z obou stran korektně, myslím, že naše vítězství je zasloužené.“

Kamil Kašťák (Most): „Zápas se nám dnes moc nevydařil. Nedokážeme se prosadit v koncovce. V první třetině jsme z devatenácti střel proměnili jedinou. Ve druhé třetině Dukla potrestala dvě naše chyby dvěma brankami. To si myslím, že rozhodlo. V poslední třetině už to byla z naší strany spíše křeč. Nedokázali jsme vstřelit kontaktní gól na 3:4, naopak z přečíslení 2 na 1 jsme ještě inkasovali.“