Druhé utkání v rámci ZUBR Cupu přichází. Dukla v něm vyzve pořádající Přerov

14.08.2018 / Tomáš Kalas

Tři přípravná utkání, dvě výhry nad Kokšetau (2:0) a Olomoucí (2:1). Jediná porážka přišla v rámci ZUBR Cupu, kdy na ledě zlínských Beranů Dukla výsledkově nezvládla především druhou třetinu a prohrála 2:6. ZUBR Cup se ale přesunuje do Přerova, pořadatelského města, kde se dnes Jihlava utká s domácím týmem HC ZUBR Přerov. Utkání začíná v 18:00.

I na prohře lze najít pozitiva. Alespoň toto po zápase ve Zlíně tvrdil kouč František Zeman. Na první pohled vypadá výsledek jednoznačně, Jihlava ale odehrála dobrou druhou třetinu, ač dala pouze jeden gól a sama čtyři dostala. V součtu s prohranou třetí třetinou 1:2 tak vzešlo z třetího přípravného utkání skóre 2:6. Hráči ale věděli, že herně šel zápas odehrát mnohem lépe, především díky nedůrazu Dukly v předbrankovém prostoru. „Výsledek nebyl ideální. Je to příprava, takže máme pořád co zlepšovat. Ale z těch tří zápasů, co jsme odehráli, byl tenhle herně slabší. Nebylo to z naší strany úplně ideální. Utkání bylo gólově trošku divočejší, což vyplynulo z toho, že jsme byli nedůrazní a nedůslední v předbrankovém prostoru. Právě po našich chybách před brankovištěm jsme soupeři góly darovali. To byla hlavní příčina,“ měl jasno v hlavě o utkání obránce Jakub Suchánek.

HC ZUBR Přerov

Celkově druhým soupeřem turnaje bude domácí celek z Přerova. Ten okusil poprvé WSM Ligu v sezoně 2015/2016 po postupu z druhé ligy, když na svém ledě v sezoně 2014/2015 dokázal přetlačit v rozhodujícím utkání tehdy velmi silný Sokolov 2:1 po nájezdech. Hned ve své premiérové sezoně se dokázal dostat na šesté místo, což zaručovalo přímý postup do play-off. První utkání tehdy ve čtvrtfinále proti Motoru napovědělo, jakým směrem se bude tato série ubírat. Hlavní sudí rozdali celkem 83 minut, poměr vyloučení byl 12:12, vyšší trest se nevyhnul ani jednomu týmu (za Budějovice dostal 10 minut Kolmann, za Přerov Pšurný 5+20). Oproti zápasu číslo čtyři hraném v Přerově to byl ale čaj. Poměr vyloučení 17:17 a na tento zápas nebude mít dobré vzpomínky ani dnešní útočník Dukly, Vlastimil Dostálek. Ten totiž dostal v první třetině trest do konce utkání. A jak to celé dopadlo? Motor postoupil do semifinále po stavu 4:1, jediné utkání vyhrál Přerov na ledě Motoru, konkrétně to druhé 5:4 v prodloužení.

O sezonu později se Zubři umístili až na desátém místě tabulky a čekalo je velice pikantní předkolo s rivalem z Prostějova. Ve čtyřech zápasech si Zubři s Jestřáby poradili a zopakovali si čtvrtfinále s Motorem. O poznání klidnější série dopadla jasně, 4:0 pro Motor. V třetí sezoně si Přerov vedl nejlépe, umístil se na pátém místě a svedl bitvu s pražskou Slavií, která čtyřikrát v řadě vzala výhru a odstavila Přerov z cesty. Zubři tak za tři sezony vyhráli pouze čtyři play-off utkání z sedmnácti.

Do této sezony vstupuje Meopta jako nenápadný tým zezadu. Cílem je určitě dostat se do play-off. Tým zaznamenal celkem pět hráčů na odchodu, a to brankář Šimboch, který se vrací domů na Slovensko, konkrétně do Nitry, obránce Chmelíř, další obránce Běhal mířící do maďarského Debrecínu, útočník Plášek oblékající dres Šumperka a útočník Šlahař jde do Zlína. Přišel pouze jediný hráč, z Havířova útočník Sikora, známý svým čistým hitem na Jaromíra Jágra v minulé sezoně.

Příprava ale Přerovu neklape. Z pěti utkání vyhrál jediné, doma přetlačil Třebíč 3:2 po nájezdech. Modrožlutí nezvládli dvě utkání s Opavou (3:5, 3:4), s extraligovým Hradcem dostali „dardu“ 2:9 a nepřišli si ani na nováčka Chance Ligy z Poruby, tomu podlehli 3:7.

Poslední domácí zápas sehrála Dukla proti Přerovu na začátku ledna 2017. Jihlava sice v utkání třikrát prohrávala, ale 55 vteřin před koncem vyrovnal Adam Zeman a v nájezdech se i díky Tomáši Čachotskému radovali červenožlutí. Foto: Tomáš Buksa

Rozpis ZUBR Cupu 2018:

9.8.2018, 17:30: PSG Zlín - HC Dukla Jihlava 6:2

14.8.2018, 18:00: HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
14.8.2018, 18:00: PSG Zlín - HC Mikron Nové Zámky (ve Zlíně)

15.8.2018, 18:00: HC ZUBR Přerov - HC Mikron Nové Zámky

16.8.2018, 15:30: HC Dukla Jihlava- HC Mikron Nové Zámky
16.8.2018, 19:00: HC ZUBR Přerov - PSG Zlín

Premiérový ročník 2016 vyhrál tým HC ZUBR Přerov, loni se z vítězství radoval Zlín.