0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Úspěšný výjezd do Severních Čech! Junioři porazili Liberec 3:0

19.01.2024 / Jan Kordík

I druhé utkání v řadě juniorům vyšlo! Po včerejší výhře v prodloužení na ledě Mladé Boleslavi se nyní vydali do severočeského Liberce, kde v první třetině nejprve přežili oslabení, pak se v šestnácté minutě dostali do vedení. Pak přišla pojistka v závěru druhé periody a definitivně potvrdili vedení minutu před závěrečnou sirénou trefou do prázdné branky. Filip Sigmund se navíc blýskl čistým kontem.
19.01.2024 12:00, DHL Extraliga juniorů - 43. kolo

Bílí Tygři Liberec

Hambálek – Průšek, Král, Ehrenberger (A), Vaněček, Meisel, Pilíšek, Jarabko – Jenčovský (C), Janata, Handl – Kofroň, Hois (A), Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Pérez
0

Sigmund - Číhal (A), Vandas, Topol, Löffler, Vildomec, Jeletz – Klapica, Rauš (C), Báťa (A) – Váňa, Modl, Nosek – Chlubna, Kudrna, Peš – Niederhafner, Jáchym Jungwirth
3
Branky a nahrávky: 16. Báťa (Klapica, Vildomec), 28. Rauš (Chlubna, Peš), 59. Chlubna (Sigmund). Rozhodčí: Čáp, Valda - Dědek, Figer. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 14:31. Průběh utkání: 0:3.

Tygři se mohli ujmout vedení v 9. minutě, kdy ve vlastním oslabení vyjel do brejku Radim Handl. V rozhodující fázi zakončení ale ztratil rovnováhu a svůj blafák tak nedotáhl. První změna stavu přišla ke konci úvodního dějství, kdy nebyl v prostoru libereckého slotu dostatečně pokrytý Šimon Báťa - 0:1.

Liberečtí dlouho tlačili na vyrovnání a nejblíže tomuto záměru byl Lukáš Meisel, který neúspěšně dorážel do odkryté jihlavské branky. Další gól ale přinesl opět závěr třetiny, kdy úspěšně exekuoval únik zakončením mezi betony Adam Rauš - 0:2.

Šelmy se v závěrečné periodě snažily o kontaktní branku, nicméně tento zápas jim nebylo přáno. Tři body pro Jihlavu stvrdil trefou do prázdné liberecké brány Tobias Chlubna, který tak stanovil skóre na konečných 3:0.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Nedáme branku, nemůžeme pomýšlet na vítězství a na tři body. Samozřejmě jsme nějaké šanci měli. Nesehráli jsme dobře přesilové hry, ale své příležitosti neproměňujeme. Trochu se nám trápí lídři bodování, kteří nás táhli celou sezonu. Bohužel kluci, kteří jsou v produktivitě dole, se nám nepřidávají a v takhle těžkých zápasech, kdy se v produktivitě nedaří lídrům, nám to chybí. Tentokrát jsme soupeři dvě branky darovali po hrubých individuálních chybách obránců a třetí gól jsme dostali do prázdné branky, když jsme šli do rizika. Trochu nám chybí klid a vyzrálost. Kluci jsou mladí a ty chyby k tomu samozřejmě patří, ale v posledních utkáních se nám jich objevuje strašně moc. Budeme pracovat na tom, abychom je odstranili. Jihlavě gratulujeme a teď se soustředíme na Kometu.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Zápas jsme podle mě měli celou dobu pod kontrolou. Nechci říkat, že jsme Liberec vyloženě přehrávali, ale vypracovali jsme si víc šancí a měli jsme výborný pohyb. Samozřejmě jsme si vypracovali vedení, což nám vlilo krev do žil. Začali jsme si věřit a nakonec přišla zodpovědně odehraná třetí třetina, kde jsme přidali třetí gól v powerplay. Zasloužené tři body a velká pochvala pro tým do kabiny.“