Vsetínští sice šli v 64 sekundě do vedení, ale již v čase 10:18 tahala za delší konec Dukla. Nejprve vyrovnal Richard Cachnín a poté přišla chvíle jihlavského navrátilce do sestavy. Tomáš Harkabus dostal pas na vrchol levého kruhu od Daniela Bukače a poslal puk nechytatelně kolem hlavy Rydéna pod víko. „Viděl jsem, že bránící hráč ke mne má trošku daleko a chtěl jsem vystřelit z první. Zaplula tam pěkně,“ usmívá se úspěšný střelec. Nejdůležitější podle něj však bylo, že jeho tým dokázal rychle zareagovat na brzké vsetínské vedení. „Soupeře rychlý vstřelený gól nakopl, ale hodně důležité bylo, že jsme na to parádně zareagovali třemi góly. Jen škoda, že jsme na konci první třetiny inkasovali branku na 2:3, to Vsetín zase trošku nakoplo. Ale pak jsme zase odskočili a ke konci si zápas dobře pohlídali,“ ohlíží se za průběhem zápasu.
V sestavě Jihlavy chyběl od 15. února, kdy Dukla doma prohrála s B-týmem Pardubic 3:4. Do zápasového rytmu se vrátil přesně po měsíci a 11 dnech. „Takhle jsme byli domluvení s trenéry. Trošku jsem potrénoval s Ujčou (trenér Viktor Ujčík – pozn. aut.) nějakou kondici, kterou jsem potřeboval dohnat a taky jsem potřeboval dostat do nohy nějakou jistotu. Byli jsme domluvení, že na středeční zápas do Vsetína už pojedu. Ke konci zápasu už mi síly ubývaly, ale po měsíci a půl to nebylo špatné a doufám, že se to bude zlepšovat,“ přeje si Tomáš Harkabus.
A kdo ví, třeba na zlepšování bude mít ještě poměrně zajímavou porci zápasů. Jihlava totiž vede v semifinálové sérii 3:2 a po roce má opět na lopatě vítěze základní části. K postupu ale chybí poslední krok, který bývá nejtěžší. „Pořád nic není hotové. Vsetín má výborné a kvalitní mužstvo. Když ale předvedeme takový parádní výkon jako v pátém semifinále, půjdeme tomu hodně naproti,“ uzavírá rozhovor útočník, jehož bilance za Duklu je 449 zápasů, 130 gólů, 118 asistencí a 248 bodů.
Sestřih zápasu: VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava 3:6