Mladší dorost začal bojovat o Pitnerův pohár

05.04.2012 / Jan Frühbauer

Poslední turnaj v letošní sezoně, Memoriál Jaroslava Pitnera, sehrají mladší dorostenci ročníků 97/98. Pro mnohé hráče ročníku 1998 to bude první kontakt s dorosteneckým hokejem. V prvním zápase se utkala domácí Dukla Jihlava s HC VCES Hradec Králové. Po nich následoval zápas mezi VHK Vsetín a HC Letci Letňany. V dalším souboji se potkali Dukla Jihlava s Letňany. A v posledním utkání prvního hracího dne spolu sehráli zápas VHK Vsetín s HC VCES Hradcem Králové.

HC Dukla Jihlava – HC VCES Hradec Králové 3:4

V prvním utkání Memoriálu Jaroslava Pitnera se utkala domácí Dukla Jihlava s HC VCES Hradcem Králové. Hosté vedli už 4:0, ovšem jihlavská Dukla napjala síly a povedlo se jí zásluhou tří hráčů (Čermák, Najman, Kousal) snížit na 3:4. Bohužel čtvrtý vyrovnávací gól už nikdo nedal, a tak první utkání vyhrál Hradec Králové.

Branky a nahrávky: 22. Čermák (Kousal, Najman), 28. Kousal (Najman, Čermák), 40. Čermák (Kousal, Najman) – 1. Malík (Zahradník), 4. Bureš (Veselý), 19. Bureš, 21. Hejna (Pavlík)

Rozhodčí: Jan Jeletz – Gabriela Šťastná – Ladislav Vokurka

Vyloučení: 3:4

Využití: 1:1

Třetiny: (0:2, 2:2, 1:0).

Sestava HC Dukla Jihlava: Vitešník Radek, Brychta Filip – Dörrer Daniel, Wasserbauer Jiří, Pražák Vojtěch, Havelka Gabriel, Huňáček Stanislav, Šlapáček David, Váňa David – Šulák David, Havránek Tomáš, Oščádal Vladimír, Kousal Pavel, Najman Ondřej, Čermák David, Peschout Richard, Bína Jan, Indra Patrik, Berka Josef, Mejzlík Tomáš, Chylík Kryštof, Mareček Jan

Sestava HC VCES Hradec Králové: Červený Patrik, Petr Dominik – Čech Adam, Fanderlik Vítek, Luštinec Filip, Bureš Nicolas, Veselý Emil, Kuběna Jakub – Matějček Štěpán, Hejna Martin, Dvořák Jaroslav, Pavlík Radovan, Hidveghi Patrik, Malík David, Matouš Dominik, Zahradník Tomáš, Poštolka Miroslav

VHK Vsetín – HC Letci Letňany 1:6

VHK Vsetín se utkal s Letňany a nezvládl začátek utkání. Po deseti minutách Letci vedli už 0:4. Po minutě se Vsetínu podařilo zásluhou Vojkůvky snížit na 1:4, ale Letci se nenechali zastrašit a ve třetí třetině během 20 vteřin vstřelili další dva góly a lehce porazili Vsetín 1:6.

Branky a nahrávky: 12. Vojkůvka – 2. Kulda (Polák), 4. Kulda (Horák), 7. Volf, 11. Polák (Hylena), 42. Mařík, 42. Horák

Rozhodčí: Ondřej Polák – Filip Randa, Jan Jeletz

Vyloučení: 2:5

Využití: 0:0

Třetiny: (1:4, 0:0, 0:2).

SestavaVHK Vsetín: Bechný Daniel, Šimonů Daniel – Chrástecký Petr, Vítek Jakub, Pisklák Štěpán, Haničák Tomáš, Krůžela František, Gonos Jan, Klačánek Jiří, Kašpar Tomáš – Weintritt Jiří, Kovář David, Dubnický Matěj, Janošek Miroslav, Fryšara Štěpán, Vojkůvka Ondřej, Fojtášek Lukáš, Raška Dominik, Ngo Michal, Cvečka Patrik, Lukáš Petr, Veselý Richard

Sestava HC Letci Letňany: Roubal Karel, Špirek Adam – Hrdinka František, Starosta Martin, Vlk Jan, Novotný Daniel, Brabec Tomáš, Pařík Michal – Souček Jakub, Průžek Jiří, Vu Hung, Volf David, Král Petr, Kučera Jan, Horák Jiří, Mařík Václav, Hylena Miroslav, Burda Václav, Polák Kevin, Brandejský Tomáš, Kulda Vojtěch

HC Letci Letňany – HC Dukla Jihlava 5:3

Utkání domácí Jihlavy začalo stejně jako v prvním zápase. Dukla nezvládla začátek zápasu a prohrávala 0:3. Během druhé třetiny se jí povedlo srovnat stav na 3:3, bohužel Letci Letňany potvrdili svojí roli favorita a v třetí třetině během dvou minut otočili skóre na svoji stranu a zvítězili 5:3.

Branky a nahrávky: 4. Hylena (Kulda), 10. Horák (Hylena), 18. Kulda (Horák, Hylena), 42. Hylena (Horák), 44. Horák (Burda) – 22. Najman, 23. Chylík (Bína), 30. Indra

Rozhodčí: Oldřich Hejduk – David Rittich ml., Filip Randa

Vyloučení: 2:2

Třetiny: (2:0, 1:3, 2:0).

VHK Vsetín – HC VCES Hradec Králové 2:4

V posledním utkání prvního hracího dne o Pitnerův pohár se utkali VHK Vsetín a Hradec Králové. Hradec se dostal do vedení po třiceti vteřinách, ale Vsetín ve čtvrté minutě během dvaceti vteřin dokázal skóre otočit. Ovšem do konce zápasu se už nikdo ze Vsetína nedokázal prosadit a tak Hradec třemi góly utkání vyhrál 2:4.

Branky a nahrávky: 5. Dubnický, 5. Gonos (Vojkůvka) – 1. Pavlík (Hejna), 13. Zahradník, 18. Hejna (Veselý), 45. Pavlík (Zahradník)

Rozhodčí:Zdeněk Pavlík – David Rittich ml., Ondřej Polák

Vyloučení: 5:6

Třetiny: (2:2, 0:1, 0:1).

Sestava VHK Vsetín: Bechný Daniel, Šimonů Daniel – Chrástecký Petr, Vítek Jakub, Pisklák Štěpán, Haničák Tomáš, Krůžela František, Gonos Jan, Klačánek Jiří, Kašpar Tomáš – Weintritt Jiří, Kovář David, Dubnický Matěj, Janošek Miroslav, Fryšara Štěpán, Vojkůvka Ondřej, Fojtášek Lukáš, Raška Dominik, Ngo Michal, Cvečka Patrik, Lukáš Petr, Veselý Richard