Pitnerův pohár vyhráli HC Letci Letňany. Dukla skončila čtvrtá

07.04.2012 / Jan Frühbauer

Druhý hrací den mladšího dorostu ročníků 97/98 o Pitnerův pohár začal soubojem domácí Dukly Jihlavy s VHK Vsetínem. Poslední zápas ve skupině sehráli HC VCES Hradec Králové a pozdější vítěz turnaje HC Letci Letňany. O třetí místo spolu bojovala domácí HC Dukla Jihlava a VHK Vsetín. A ve finále se znovu potkali Hradec Králové a Letňany.

HC Dukla Jihlava – VHK Vsetín 5:2

Druhý hrací den o Pitnerův pohár začal soubojem domácí Dukly se Vsetínem. I přesto že Dukla prozatím nevyhrála žádný zápas, tentokrát se jim to povedlo. Po první třetině vedli svěřenci Jiřího Jungwirtha 3:1 a ve zbytku utkání si nenechali výhru utéct a zaslouženě vyhráli 5:2

Branky a nahrávky: 4. Peschout (Oščádal, Dörrer), 5. Kousal (Chylík, Čermák), 14. Peschout (Indra), 29. Mejzlík (Berka, Šulák), 40. Peschout (Indra) – 11. Kovář (Raška), 42. Janošek (Kovář, Raška)

Rozhodčí:Jan Jeletz – Ladislav Vokurka, Gabriela Šťastná

Vyloučení: 1:1

Využití: 1:0

Třetiny: (3:1, 1:0, 1:1).

Sestava HC Dukla Jihlava: Vitešník Radek, Brychta Filip – Dörrer Daniel, Wasserbauer Jiří, Pražák Vojtěch, Havelka Gabriel, Huňáček Stanislav, Šlapáček David, Váňa David – Šulák David, Havránek Tomáš, Oščádal Vladimír, Kousal Pavel, Najman Ondřej, Čermák David, Peschout Richard, Bína Jan, Indra Patrik, Berka Josef, Mejzlík Tomáš, Chylík Kryštof, Mareček Jan

Sestava VHK Vsetín: Bechný Daniel, Šimonů Daniel – Chrástecký Petr, Vítek Jakub, Pisklák Štěpán, Haničák Tomáš, Krůžela František, Gonos Jan, Klačánek Jiří, Kašpar Tomáš – Weintritt Jiří, Kovář David, Dubnický Matěj, Janošek Miroslav, Fryšara Štěpán, Vojkůvka Ondřej, Fojtášek Lukáš, Raška Dominik, Ngo Michal, Cvečka Patrik, Lukáš Petr, Veselý Richard

HC VCES Hradec Králové – HC Letci Letňany 1:0

V posledním utkání ve skupině se utkali dosavadní suverénní vítězové. Hradec i Letňany vyhráli všechny svoje dosavadní utkání. I podle toho probíhal zápas. Sice už se v druhé minutě trefil hradecký Malík, ale do konce utkání už se nikomu nepovedlo skórovat, a tak vyrovnané utkání vyhrál Hradec Králové

Branky a nahrávky: 2. Malík (Zahradník)

Rozhodčí: Jan Jeletz – Ondřej Polák, Gabriela Šťastná

Vyloučení: 6:1

Využití: 0:0

Třetiny: (1:0, 0:0, 0:0).

Sestava HC VCES Hradec Králové: Červený Patrik, Petr Dominik – Čech Adam, Fanderlik Vítek, Luštinec Filip, Bureš Nicolas, Veselý Emil, Kuběna Jakub – Matějček Štěpán, Hejna Martin, Dvořák Jaroslav, Pavlík Radovan, Hidveghi Patrik, Malík David, Matouš Dominik, Zahradník Tomáš, Poštolka Miroslav

Sestava HC Letci Letňany: Roubal Karel, Špirek Adam – Hrdinka František, Starosta Martin, Vlk Jan, Novotný Daniel, Brabec Tomáš, Pařík Michal – Souček Jakub, Průžek Jiří, Vu Hung, Volf David, Král Petr, Kučera Jan, Horák Jiří, Mařík Václav, Hylena Miroslav, Burda Václav, Polák Kevin, Brandejský Tomáš, Kulda Vojtěch

O 3. místo

HC Dukla Jihlava – VHK Vsetín 2:3

O třetí místo se utkala domácí Dukla se Vsetínem. Od začátku to bylo vyrovnané utkání, možná i proto že oba týmy se utkali již podruhé. V první třetině se nikomu nepodařilo skórovat. Až konec druhé třetiny přinesl převahu Vsetínu a ten vedl 2:0. Dukla se ale nevzdala a ve třetí části se jí podařilo utkání vyrovnat. O minutu později ale Vsetín vstřelil vedoucí gól a Jihlava už nedokázala odpovědět a po velkém boji prohrála 2:3 a skončila čtvrtá.

Branky a nahrávky: 36. Indra (Havránek), 41. Čermák (Kousal) – 26. Kovář, 30. Kovář, 42. Janošek (Kovář)

Rozhodčí: Tomáš Sibera – David Rittich ml., Filip Randa

Vyloučení: 1:4

Využití: 1:1

Třetiny: (0:0, 0:2, 2:1).

Finále

HC VCES Hradec Králové – HC Letci Letňany 1:3

Ve finále se utkali podruhé Hradec a Letňany. První utkání vyhrál Hradec těsně 1:0. Odveta byla stejně vyrovnaná. Do poloviny utkání byl stav 0:0. V 25. minutě dal vedoucí gól hradecký Zahradník. Třetí část už ale patřila Letňanům. Během dvou minut utkání otočili na 2:1. Nakonec gólem do prázdné branky pojistili výhru 3:1 a zaslouženě získali Pitnerův pohár.

Branky a nahrávky: 25. Zahradník (Malík) – 35. Kulda (Horák), 37. Kulda (Horák, Hylena), 45. Vu Hung

Rozhodčí: Ondřej Polák – David Rittich ml., Tomáš Sibera

Vyloučení: 5:6

Třetiny: (0:0, 1:0, 0:3).

Řekli po turnaji:

Kubo Miroslav (trenér VHK Vsetín) – Nebyli jsme čtyři dny na ledě, takže se na začátku nedal čekat nějaký převratný hokej. Je pěkné a potěšitelné u chlapců to že v každém zápase bojovali. První zápas jsme hráli hned po vystoupení z autobusu a dostali jsme 6:1. Pak s Hradcem jsme prohráli o branku při power-play. Ráno proti Dukle to byl trošku obětovaný zápas na úkor utkání o třetí místo. Byl vidět progres a to že kluci poslouchají. I když se sešel předvýběr mužstva pro příští rok, bylo tady jen sedm starších hráčů, tak účel to splnilo. Rád bych poděkoval organizátorům za zajištění, perfektní průběh a za všechno. Atmosféra byla parádní.

Štefka Roman (vedoucí vítězů turnaje HC Letci Letňany) – Příjemný turnaj se spoustou dobrých zápasů. Příjemná atmosféra. Vyhráli jsme, tak je to všechno perfektní. Dostali jsme nádherný pohár, který je sice putovní a chtěli bychom si ho odvézt domů, ale i ta replika je úžasná.

Luštinec Petr (trenér HC VCES Hradec Králové) – Turnaj se nám líbil, byl dobře zorganizovaný. Vzhledem k tomu že je to budoucí mladší dorost tak jsme spokojení. Měli jsme hodně mladých hráčů, ukázali se, že pro mladší dorost pro příští rok to nebude vůbec špatné.

Jungwirth Jiří (ředitel turnaje a trenér HC Dukla Jihlava) – Byli jsme poslední, ale protože jsme měli fyzicky nejslabší mužstvo a ostatní týmy tady měli hráče věkem starší, tak bylo velmi pozitivní, že jsme tři zápasy dokázali s kýmkoli držet krok. Problém byl v tom, že jakmile jsme se v našem obranném pásmu dostali pod tlak, tak pak jsme fyzicky nestíhali, prohrávali souboje, ztráceli puky a z toho dostávali góly. Myslím si, že je to zase o něco lepší. Chyběla nám tady jedna top lajna, Bambula, Anděl, Pospíchal v obraně, ostatní týmy měli všechny své nejlepší hráče. Kluci se snažili, bojovali, ale prostě dělali chyby. Hlavní problém byl v tom, že jsme byli fyzicky nejslabší, protože jsme měli hodně mladších hráčů. Byli jsme poslední, tak by měla být nespokojenost, ale na druhou stranu jsme spokojení s tím, že se tým i za nepříznivého stavu dokázal zvednout. Na těchto turnajích není podstatné, kdo je první, čtvrtý. Ale to jak se hráči v různých situacích chovají, vyzkoušet nová rozestavení týmu a hráčů. To turnaj splnil.