Čtvrtfinálová série se stěhuje na Vysočinu. Dukla hostí dvakrát Ústecké Lvy

24.02.2013 / Zdeněk Drla

Po dvou zápasech na severu Čech se čtvrtfinálová série mezi Duklou Jihlava a Ústeckými Lvy stěhuje na Vysočinu. Třetí a čtvrtý zápas jsou na programu zkraje týdne na Horáckém zimním stadionu. V pondělí 25. února a v úterý 26. února 2013 se začíná v tradičních 17:30 hodin. Přijďte podpořit svůj oblíbený tým! Bude potřeba každý hlas v hledišti!

Dukla zatím v sérii prohrává 0:2

⇒ První zápas:

HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Dukla Jihlava 4:2

Branky a nahrávky: 5. Laš (Roubík, Frolík), 19. Čermák (Brož, Sýkora), 27. Kovář (Lapšanský, Šmach), 44. Matai (Rod) - 17. Jaroš (Velecký, Hodek), 54. Jaroš (Hubáček, Hodek). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2581. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1
HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - Grin, Sklenička, Brož, Černý, Vobořil, Šmach, Pavlík, Špelda - Frolík, Roubík, Laš - Čermák, Sýkora, Ludvík - Kovář, Lapšanský, Boháč - Matai, Rod, Handlovský
HC Dukla Jihlava: Novotný - Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Kolda, Štebih, Podlipnik - Hodek, Hubáček, Zeman - Jeslínek, Filip, Malec - Velecký, Maliník, Pekárek - Mandát, Mikeš, Kuřítko

⇒ Druhý zápas:

HC Dukla Jihlava 3:2

Branky a nahrávky: 1. Frolík (Roubík), 16. Sklenička (Frolík, Pavlík), 36. Lapšanský (Pavlík, Špelda) - 51. Filip (Zeman, Jeslínek), 59. Hodek (Filip, Maliník). Rozhodčí: Čech, Schmejkal - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2587. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2 Stav série: 2:0.
HC Dukla Jihlava: Novotný - Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Kolda, Štebih, Podlipnik, Jícha - Hodek, Hubáček, Zeman - Jeslínek, Filip, Mandát - Velecký, Maliník, Kuřítko - Mikeš

Čtvrtfinále play-off první ligy má za sebou zatím dva zápasy, ty se hrály na ledě po základní části lépe postaveného týmu. Dukla tak byla ve čtvrtek a v pátek hostem Ústeckých Lvů. Z obou duelů odjížděli hráči Slovanu jako vítězové. Dukle se v obvou případech nevyvedl vstup do zápasu. V prvním měření sil skórovali domácí borci už v páté minutě, v tom druhém dokonce po 23 vteřinách hry! a Dukla musela dotahovat. Ve čtvrtek jí nepomohly ani dva přesilovkové góly obránce Václava Jaroše, v pátek za stavu 3:0 pro Ústí zavelel k mohutnému finiši v 51. minutě Martin Filip. Když v 59. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Daniel Hodek, mohla Jihlava pomýšlet na prodloužení. Domácí zkušený tým však byl proti. Ústí tak po dvou zápasech vede v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0.

V TMAVÝCH DRESECH. Dukla přicestovala na sever Čech s tmavou variantou dresů. První zápas po dohod se soupeřem tedy odehrála v bordó barvě. Druhý zápas už měla k dispozici žluté dresy.

PROHRA I VE ŽLUTÉ. Ani světlá varianta dresů Dukle ve Zlatopramen Areně štěstí nepřinesla. Ve druhém utkání prohrála 2:3, když se o přesné zásahy Jihlavy postarali Martin Filip a Daniel Hodek.