Junioři začali play-out výhrou v Olomouci, vydřeli jí povedenou třetí třetinou

10.02.2015 / Tomáš Lysý

Zápas 1. kola play-out DHL extraligy juniorů na ledě Olomouce začala Dukla výborně, když se v jedenácté minutě prosadil Daniel Dvořák. Domácí sice v poslední minutě prvního dějství srovnali, ale hned poté odpověděl Lukáš Jícha a Jihlava opět vedla. Svůj náskok však ve druhé třetině po dvou gólech Kohoutů ztratila. Na začátku třetí části vyrovnal Jiří Ondráček, aby o minutu později poslal Hanáky znovu do vedení Jaroslav Škoda. Poté však přišlo jihlavské zmrtvýchvstání. V osmačtyřicáté minutě srovnal Tomáš Střecha a čtyři minuty před koncem vystřelil Dukle tři body po nádherném zakončení Daniel Dvořák. Simon Beran pak v poslední minutě gólem do prázdné branky korunoval výhru Jihlavy, která tak porazila Olomouc počtvrté z letošních pěti vzájemných zápasů a stáhla tak ztrátu v tabulce na předposlední Motor o dva body, protože České Budějovice prohrály v Litvínově po samostatných nájezdech.
Právě českobudějovický Motor bude dalším soupeřem Dukly v důležité fázi sezony. V sobotu 14. února se oba zachraňující se týmy střetnou od 15:15 hodin na Horáckém zimním stadionu.