Dukla hostí Přerov. Podaří se jí poprvé v historii setnout Zubry?

04.12.2015 / Tomáš Lysý

Třetí zápas během jednoho týdne čeká na Duklu. Po porážce na ledě Šumperku, která ukončila jedenáctizápasové vítězné tažení Jihlavy, čeká na první tým tabulky další tým z Olomouckého kraje – Přerov. Zubrům má Dukla co obracet, během dvou vzájemných zápasů letošní sezony získala pouze jeden bod.
Duel 30. kola WSM Ligy začíná v tradičních 17:30 na Horáckém zimním stadionu. Pokud Vás nezláká ani první místo Jihlavy v tabulce, můžete jej sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Šnůrou jedenácti vítězných zápasů v řadě vyrovnala Jihlava rekordní sérii vítězství ze závěru loňské základní části. Překonat jí mohla v Šumperku, jenže vinou pokažené třetí periody prohrála 2:6. I přes šest inkasovaných gólů stále platí, že červenožlutí inkasovali nejméně gólů z celé ligy a jsou nejlepším týmem jak domácích, tak venkovních zápasů. V celkové tabulce má Dukla dvougólový náskok před druhým Kladnem, na jehož led se hokejisté z krajského města Vysočiny chystají hned v pondělí 7. prosince. Jihlava doposud nasbírala 62 bodů s bilancí jednadvaceti výher a osmi porážek při skóre 96:65.

Vstup do sezony vyšel nováčkovi z Přerova naprosto skvěle. Během pěti zápasů si připsal jedenáct bodů a vyhříval se na druhém místě v tabulce. Jenže úvodní nadšení vystřídalo v rozmezí desátého až šestnáctého kola hned sedm porážek v řadě. Proti jakému soupeři tuto negativní šňůru Zubři ukončili? Pokud hádáte Jihlavu, tak je to správně (a právě touto porážkou nastartovala Dukla zmiňovanou vítěznou sérii). Jak se Přerovu mezi těmito koly nedařilo, nyní je situace zcela odlišná. Řečí čísel: devět utkání, jednadvacet bodů a mj. výhra na ledě Českých Budějovic či doma proti Slavii. Zubři si na prvoligového nováčka nevedou vůbec špatně, s pětačtyřiceti body se nacházejí na šestém místě tabulky a mají vyrovnanou bilanci skóre – 87:87.

Na Horácký zimní stadion přijedou bývalí hráči Dukly

Pozornému fanouškovi Dukly jistě neuniknou známá jména na soupisce Zubrů, která dříve oblékala červené a žluté barvy. V brance Přerova nastupuje Milan Řehoř, který působil v letech 2000 – 2011 právě v Jihlavě. Loňskou sezonu nastupoval ve druhé norské lize v Narviku, kde kvůli ekonomickým problémům skončil. V srpnu jej angažovala Mladá Boleslav, aby kryl záda dalšímu jihlavskému gólmanovi Davidu Rittichovi. Řehoř je však kmenovým hráčem Chomutova, který jej v polovině listopadu poslal hostovat do konce sezony na Hanou. V obraně Přerova tvrdí muziku Lukáš Chmelíř, jenž působil v Jihlavě v sezoně 2002-03 a o dva roky později okusil v dresu Dukly extraligu. Na měsíčním hostování v Přerově byl také Jakub Matai (loni jedenáct zápasů za Duklu), který zakončil působení v dresu Zubrů výhrou na ledě Motoru.

Vzájemné zápasy letošní sezony:

Dukla Jihlava – ZUBR Přerov 2:3 sn.
V historicky prvním měření sil mezi Duklou a Zubrem, které se odehrálo ve čtvrtém kole na ledě Jihlavy, šli domácí rychle do vedení. Ve třetí minutě se prosadil Josef Skořepa a osm minut později také Tomáš Harkabus. Jenže na konci téže třetiny nevyužili domácí přesilovku pět na tři a v prostřední části přišel trest v podobě vyrovnání. Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Přerov.

ZUBR Přerov – Dukla Jihlava 3:2
Čtyřmi výhrami v řadě povzbuzená Jihlava se v rámci 17. kola střetla s Přerovem, který prohrál sedm duelů za sebou. Zubři se ujali vedení gólem Milana Procházky z deváté minuty. Za Duklu srovnal o dvě minuty později Martin Kohout. Také ve druhé části domácí skórovali jako první, trefil se opět Milan Procházka, když využil dlouhou přesilovku pět na tři. Jihlava ale sedmnáct vteřin před odchodem do kabin vyrovnala zásluhou Filipa Semana. Ve třiapadesáté minutě znovu uřadoval sudí Trombík, během třiadvaceti vteřin vyloučil dva jihlavské hráče a Přerov dvojitou přesilovku využil. Jihlava v závěru ještě trefila tyč a zkusila to bez gólmana, ovšem potřetí srovnat nedokázala.
Branky a nahrávky: 9. Procházka (Pšurný), 24. Procházka (Grof, Chmelíř), 55. Grof (Chmelíř, Procházka) – 11. Kohout (Seman, Diviš), 40. Seman (Diviš). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1948. Střely na branku: 41:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.
Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Matai, Sikora – Goiš, Popelka, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Hrazdira
Jihlava: Honzík – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus

Týmové statistiky: Souboj dvou nejlepších gólmanů WSM Ligy

HC ZUBR Přerov

Filip Seman, 27 zápasů, 24 bodů (11+13)

Nejproduktivnější hráč

Vlastimil Dostálek, 29 zápasů, 33 bodů (22+11)