Mladší žáci Zlína vyhráli turnaj O pohár hejtmana Kraje Vysočina, domácí Dukla brala třetí místo

20.12.2015 / Tomáš Lysý

Dva páteční zápasy, deset sobotních utkání a nedělní devítka duelů. Velkou porci zápasů nabídl tradiční turnaj mladších žáků O pohár hejtmana Kraje Vysočina. Pod záštitou MUDr. Jiřího Běhounka proběhl letos v Jihlavě již jeho devátý ročník. Loňské vítězství obhajovala Dukla Jihlava a konkurence byla skutečně velká – Žďár nad Sázavou, Warrior Brno, Hodonín, Zlín, Motor České Budějovice a Piráti Chomutov.
Z vítězství se nakonec radoval tým PSG Zlín, který si suverénním způsobem dokráčel pro zlato, když ani jednou neprohrál. Obhájci titulu z Jihlavy skončili na třetím místě, stříbro bral Hodonín.

Turnaj se hrál na 2x 15 minut s pětiminutovým rozbruslením a patnáctiminutovou přestávkou. Klasické vyloučení bylo trestáno minutovým pobytem na trestné lavici. Osobní tresty byly ve výši sedmi minut. Při stejném bodovém zisku rozhodoval o konečném pořadí vzájemný zápas.

Fotogalerie z turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina

Páteční zápas mezi Duklou a Warriorem Brno odstartoval turnaj, druhý zápas sehrál Žďár nad Sázavou proti Hodonínu. Obě utkání dopadla jednoznačně, radovala se Jihlava a Hodonín. V sobotu se do turnaje připojila další tři mužstva a skvělou formu ukazoval zejména Zlín, který vyhrál všechny tři zápasy se skóre 14:7. Po druhém hracím dnu patřilo první místo v tabulce Jihlavě, která v sobotu dvakrát vyhrála a jednou remízovala, jenže měla páteční výhru k dobru, takže i zápas navíc. Ze hry o první místa nebyl mimo ani Hodonín, kterému patřilo po druhém herním dnu třetí místo s bilancí dvou výher a porážky.

Hned druhý nedělní zápas mohl hodně napovědět o vítězi turnaje a také napověděl. Zlín totiž porazil Duklu 4:1 a nejenže jí přeskočil v tabulce, ale měl ještě utkání k dobru. Berani jej zvládli bez problémů a v závěrečném utkání na turnaji porazili Motor 4:3. Před domácí hokejisty se v tabulce dostal ještě Hodonín, který je porazil ve vzájemném souboji. PSG Zlín se tak minimálně na rok stává novým vítězem turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina. Stříbro brali hokejisté Hodonína a pro bronz si došla domácí Dukla Jihlava.

7. SKHL Žďár nad Sázavou      6  0  0  6   4:30   0

Nejužitečnější hráč turnaje: Jonáš Jungwirth (HC Dukla Jihlava).
Nejlepší gólman turnaje: Matyáš Hrůza (Piráti Chomutov).
Nejlepší obránce turnaje: Tomáš Cibulka (ČEZ Motor České Budějovice).
Nejlepší útočník turnaje: Jakub Plevka (HC Hodonín).
Nejlepší střelec turnaje: Jakub Plevka, 10 gólů.
Nejproduktivnější hráč turnaje: Jakub Plevka, 12 bodů (10+2).

Ceny pro nejlepší hráče turnaje předával Jiří Holík. Legendární útočník získal na mistrovství světa tři zlaté medaile, pět stříbrných kovů a tři bronzové medaile. Na olympijských hrách bral dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. S Duklou získal sedm titulů mistra ligy a je rekordmanem v počtu startů v reprezentaci. Za národní tým odehrál 319 zápasů, ve kterých vstřelil 132 gólů.

1. MÍSTO – PSG ZLÍN. Foto: Tomáš Buksa.

2. MÍSTO – HC HODONÍN. Foto: Tomáš Buksa.

3. MÍSTO – HC DUKLA JIHLAVA Foto: Tomáš Lysý.

Komentář trenéra Dukly Martina Pykala:

Na tradičním domácím turnaji jsme myslím nezklamali a po parádních výkonech a dobrých výsledcích v pátečních a sobotních zápasech jsme drželi naděje na celkové prvenství až do posledního dne. V něm se ale projevila únava a i to, že máme hodně mladý tým oproti soupeřům, a v rozhodujících momentech chyběla hráčům potřebná síla. I tak musím kluky pochválit, třetí místo je určitě v konkurenci zúčastněných kvalitních týmů úspěch.

V celém turnaji bylo k vidění mnoho krásných, vyrovnaných a napínavých utkání, hráči i rodiče a diváci se dobře bavili a o to v předvánočním turnaji myslím šlo nejvíce. Pozitivní ohlasy od všech účastníků nám udělali radost a už teď se těšíme na další ročník.

Páteční výsledky turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina

HC Dukla Jihlava – HCM Warrior Brno 6:1

Branky a nahrávky: 2. Kudrna (Peš), 4. Kříž (Báťa), 6. Jungwirth (Báťa), 12. Peš (Vovsík), 14. Kudrna (Peš), 22. Kret (Novák) – 17. Němec (Berka). Rozhodčí: Suchý, Čurilla. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1. Třetiny: 5:0, 1:1. Nejlepší hráči: Hynek Peš – Matěj Slabý.

HC Dukla Jihlava: Sigmund, Tesař – Číhal, Hrbek, Vovsík, Augusta, Port, Kret – Kříž, Báťa, Jungwirth, Kudrna, Peš, Matějíček, Novák, Bakus, Machovský.

HCM Warrior Brno: Brodecký – Berka, Slabý, Brokeš, Svoboda, Raušer, Kolečkář, Němec, Lysoněk, Juránek, Ryšánek, Radkovský, Láryš, Heinrich.

SKHL Žďár nad Sázavou – HC Hodonín 1:5

Branky a nahrávky: 15. Slavík – 13. René Marek (Richard Marek), 17. Prčík (Šupa), 22. Prčík (Bárta), 28. Prčík (Bárta), 29. Plevka (Toman). Rozhodčí: Čurilla, Suchý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5. Třetiny: 1:1, 0:4. Nejlepší hráči: Filip Havlík – Denis Bárta.

SKLH Žďár nad Sázavou: Havlík, Budík – Beran, R. Doležal, Kulda, Pelikán, J. Doležal, P. Doležal, Grygar, Koukola, Kunstmüller, Procházka, Slavík, D. Martinů, P. Martinů.

HC Hodonín: Kavan – Šupa, Luknar, Hrušecký, Dolinský, Prčík, Bárta, Kytlica, Plevka, Toman, René Marek, Richard Marek, Běloch, Ševčík.

Sobotní výsledky turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice 3:0

Branky a nahrávky: 9. Jungwirth (Báťa), 19. Báťa (Kříž) – 1. Kotous (Sochor), 10. Hromada (Marhoun). Rozhodčí: Kouba, Suchý. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2. Třetiny: 1:2, 1:0. Nejlepší hráči: Matěj Vovsík – Matyáš Hromada.

ČEZ Motor České Budějovice: Heidinger – Pojar, Kumpfmüller, Placek, Hromada, Ondřich, Kotous, Marhoun, Tauer, Bělohlav, Burian, Hůlka, Cibulka, Sochor.

HCM Warrior Brno – SKLH Žďár nad Sázavou 3:0

Branky a nahrávky: 2. Radkovský (Kolečkář), 10. Němec (Berka), 17. Radkovský (Kolečkář). Rozhodčí: Kouba, Paur. Vyloučení: 3:2, navíc Němec (Warrior) 7 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 2:0, 1:0. Nejlepší hráči: Karel Radkovský – Ondřej Budík.

HC Hodonín – PSG Zlín 4:5

Branky a nahrávky: 4. Plevka, 15. René Marek, 18. Plevka, 20. Toman (Plevka) – 3. Matúšů, 8. Ramert, 23. Horský, 24. Matúšů (Horský), 26. Gérych (Peprna). Rozhodčí: Paur, Kouba. Vyloučení: 1:4, navíc Bárta (Hodonín) 7 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5. Třetiny: 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Jakub Plevka – Václav Matúšů.

PSG Zlín: Váňa, Poslt – Burian, Bodlák, Střítežský, Nasco, Žižka, Valda, Ramert, Čechmánek, Síkora, Peprna, Matúšů, Horský, Gérych, Mojžíš, Tomek.

HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov 4:1

Branky a nahrávky: 6. Machovský (Peš), 10. Vovsík, 14. Kříž (Báťa), 30. Číhal – Starý (Vozár, Rindoš). Rozhodčí: Křížek, Havelka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Třetiny: 3:0, 1:1. Nejlepší hráči: Adam Kříž – Jan Rindoš.

Piráti Chomutov: Ciple, Hrůza – Vozár, Špejla, Zetek, Husinecký, Gaudl – Šilar, Rindoš, Starý, Vorlíček, Ekrt, Habětín, Koblížek, Skrutek, Gruntová, Rusín, Mišovic.

PSG Zlín – HCM Warrior Brno 5:0

Branky a nahrávky: 6. Tomek (Gérych), 7. Čechmánek (Ramert), 17. Matúšů, 21. Matúšů (Horský, Peprna), 24. Síkora (Ramert). Rozhodčí: Šťastná, Křížek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0. Třetiny: 2:0, 3:0. Nejlepší hráči: Filip Váňa – David Heinrich.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Hodonín 1:4

Branky a nahrávky: 23. Cibulka (Tauer) – 2. Plevka, 12. Prčík (Bárta), 25. Prčík (Bárta), 30. Bárta (Richard Marek). Rozhodčí: Šťastná, Křížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Třetiny: 0:2, 1:2. Nejlepší hráči: Tomáš Cibulka – Matěj Prčík.

SKLH Žďár nad Sázavou – Piráti Chomutov 0:6

Branky a nahrávky: 7. Ekrt, 8. Habětín (Rusín), 19. Gruntová (Habětín), 21. Ekrt (Mišovic), 23. Šilar (Rindoš), 25. Gruntová. Rozhodčí: A. Ryšavý, V. Ryšavý. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:6. Třetiny: 0:2, 0:4. Nejlepší hráči: Otakar Beran – David Habětín.

HCM Warrior Brno – ČEZ Motor České Budějovice 0:3

Branky a nahrávky: 6. Marhoun, 6. Pojar (Tauer), 6. Marhoun (Sochor). Rozhodčí: A. Ryšavý, V. Ryšavý. Vyloučení: 2:0. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3. Třetiny: 0:3. Nejlepší hráči: Jan Kolečkář – Alex Marhoun.

HC Dukla Jihlava – SKLH Žďár nad Sázavou 9:1

Branky a nahrávky: 1. Jungwirth (Augusta), 7. Kudrna (Machovský), 9. Hrbek (Báťa), 10. Báťa (Jungwirth), 12. Báťa, 15. Peš (Báťa, Port), 15. Kudrna (Peš, Machovský), 27. Kríž (Jungwirth, Báťa, 28. Bakus (Kret, Vovsík) - 11. Procházka. Rozhodčí: A. Ryšavý, V. Ryšavý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1. Třetiny: 7:1, 2:0. Nejlepší hráči: Jiří Tesař – Michal Procházka.

Piráti Chomutov – PSG Zlín 3:4

Branky a nahrávky: 12. Rusín (Zetek), 17. Rusín, 24. Gruntová – 3. Čechmánek (Ramert), 11. Matúšů, 20. Ramert (Matúšů), 28. Čechmánek. Rozhodčí: A. Ryšavý, Havelka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Třetiny: 7:1, 2:0. Nejlepší hráči: Šimon Rusín – Jakub Čechmánek.

Tabulka po dvou hracích dnech:

1. HC Dukla Jihlava 4 3 1 0 21:5 7 2. PSG Zlín 3 3 0 0 14:7 6 3. HC Hodonín 3 2 0 1 13:7 4 4. ČEZ Motor ČB 3 1 1 1 6:6 3 5. Piráti Chomutov 3 1 0 2 10:8 2 6. HCM Warrior Brno 4 1 0 3 4:14 2 7. SKLH Žďár n. Sáz. 4 0 0 4 2:21 0

Nedělní výsledky turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina

HC Hodonín – HCM Warrior Brno 3:1

Branky a nahrávky: 8. Matěj Prčík, 13. Jakub Plevka, 18. Jakub Plevka – 30. Jiří Láryš. Rozhodčí: Jeletz, Mareček. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Třetiny: 2:0, 1:1. Nejlepší hráči: Jan Kavan – David Brodecký.

HC Dukla Jihlava – PSG Zlín 1:4

Branky a nahrávky: 10. Jungwirth (Báťa) – 2. Peprna (Horský, Matúšů), 15. Burian, 17. Matúšů (Horský), 28. Čechmánek. Rozhodčí: Jeletz, Mareček. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Třetiny: 1:2, 0:2. Nejlepší hráči: Jonáš Jungwirth – Sebastian Poslt.

ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov 1:3

Branky a nahrávky: 22. Tauer (Cibulka) – 5. Starý (Habětín), 10. Gruntová (Skrutek), 16. Rindoš (Ekrt, Šilar). Rozhodčí: A. Ryšavý, Kouba. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3. Třetiny: 0:2, 1:1. Nejlepší hráči: Matěj Bělohlav – Lukáš Koblížek.

SKLH Žďár nad Sázavou – PSG Zlín 2:4

Branky a nahrávky: 4. Procházka, 21. Grygar – 7. Ramert (Burian), 22. Peprna (Matúšů, Horský), 25. Síkora (Gérych), 30. Čechmánek (Ramert). Rozhodčí: A. Ryšavý, Pova. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4. Třetiny: 1:1, 1:3. Nejlepší hráči: Jakub Doležal – Jan Ramert.

HC Dukla Jihlava – HC Hodonín 0:3

Branky a nahrávky: 4. Plevka, 5. Plevka (Běloch), 13. Šupa (Plevka). Rozhodčí: Pova, Suchý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3. Třetiny: 0:3, 1:1. Nejlepší hráči: Jiří Tesař – David Šupa.

Piráti Chomutov – HCM Warrior Brno 0:0

Rozhodčí: Suchý, Havelka. Vyloučení: 3:2. Nejlepší hráči: Daniel Ciple – Jiří Láryš.

PSG Zlín – ČEZ Motor České Budějovice 4:3

Branky a nahrávky: 21. Mojžíš (Gérych), 21. Čechmánek (Síkora), 21. Horský (Matúšů), 25. Ramert – 7. Marhoun (Sochor, Cibulka), 16. Sochor (Placek), 26. Sochor (Bělohlav). Rozhodčí: Havelka, Jeletz. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3. Třetiny: 0:1, 4:2. Nejlepší hráči: Jakub Valda – Adam Sochor.

Piráti Chomutov – HC Hodonín 2:3

Branky a nahrávky: 7. Husinecký (Habětín), 10. Ekrt – 12. Plevka, 17. Prčík (Bárta), 25. Plevka (Bárta). Rozhodčí: Křížek, Havelka. Vyloučení: 1:1, navíc René Marek (Hodonín) 7 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Třetiny: 2:1, 0:2. Nejlepší hráči: Pavel Špejla – Filip Ševčík.

ČEZ Motor České Budějovice – SKHL Žďár nad Sázavou 3:0

Branky a nahrávky: 8. Ondřich (Cibulka), 26. Marhoun (Pojar), 30. Sochor (Kotous). Rozhodčí: Havelka, Křížek. Bez vyloučení. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 1:0, 2:0. Nejlepší hráči: Petr Heidinger – Filip Havlík.

RADUJÍCÍ SE VÍTĚZOVÉ – PSG ZLÍN. Foto: Tomáš Buksa.