Starší dorost sice na finále nedosáhl, ovšem po čtyřech letech bere bronzové medaile

16.03.2017 / Tomáš Lysý

Úvodní třetina druhého semifinálového zápasu byla více než vyrovnaná. Oba týmy měly šance a jako první skórovala Plzeň. Ta sice nevyužila dlouhou přesilovku pět na tři, ale v dohrávané klasické se již radovala, trefil se obránce David Kvasnička. Dukla mohla srovnat vzápětí, ale Lukáš Jindra neproměnil trestné střílení. Jihlavské vyrovnání přišlo v závěru druhé třetiny využitou přesilovkou pět na tři z hole Milana Strnada, jenže následně ujel v oslabení Jan Matiášek a nařízené trestné střílení proměnil. Ve třetím dějství si Plzeňští vedení pohlídali a dalšími dvěma góly pečetili postup do finále. Poslední gól staršího dorostu vstřelil Tomáš Vala a z trestného střílení upravil na konečných 4:2 pro Indiány. Jihlavští starší dorostenci pod vedením trenérské dvojice Štěpán Moravec - Richard Adam berou po čtyřech letech BRONZOVÉ MEDAILE!