Po reprezentační pauze zajíždí Dukla do Ostravy, zde poměří své síly s domácí Riderou

13.11.2017 / Tomáš Kalas

Po desetidenní pauze, způsobené představením hokejové reprezentace na severu Evropy během Karjala Cupu, se opět roztočí kolotoč extraligových utkání. První zápasy po pauze budou k vidění na stadionech po celé republice během 14. a 15. listopadu, na jihlavskou Duklu čeká ve středu 15. listopadu od 17:30 tým z daleké části Moravy, konkrétně HC Vítkovice Ridera.

Poslední utkání, které Jihlava před odjezdem celkem 25 reprezentantů a novinářů z týmu eSports.cz na sever Evropy, kam odcestoval i redaktor Dukly Tomáš Lysý, sehrála 5. listopadu proti tradičnímu rivalovi, Kometě Brno. Poprvé vyprodaný stadion během sezony přihlížel vyrovnanému utkání, Brno šlo jako první do vedení zásluhou Malleta. Ve druhé třetině dostala Jihlava zásluhou hozené hole Čiliaka trestné střílení, které však Žálčík neproměnil (komise rozhodčích následně shledala nařízení TS jako chybné - pozn. red.). Závěrečný tlak domácích gól nepřinesl, naopak Jihlava inkasovala z hole Čermáka a se vztyčenou hlavou prohrála 0:2. Kometu podržel i brankář Čiliak, který zaznamenal 25 zákroků a stal se oporou svého týmu pro toto utkání. „Říkal nám to i trenér v kabině, že musíme zlepšit střelbu. Kometu jsme ve třetí třetině přestříleli, ale bez gólu. Jejich gólman podal výborný výkon, měl i štěstí, ale tohle je naše chyba,“ litoval sám Žálčík ztráty bodů.

HC Vítkovice Ridera

Ridera zatím prožívá nejlepší sezonu za poslední roky, po dvaceti kolech se nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na Plzeň. Z posledních šesti utkání prohrála pouze jednou, a to s Třincem, který tak oplatil Ostravským domácí porážku 3:4 z předehrávky 30. kola, hraného tři dny před špílem v Ostravě. Právě zápas s Oceláři hraný v Třinci byl velmi vyhrocený, stejně tak jako utkání, které tomuto předcházelo, tj. proti Aukro Beranům, kde především širokou veřejnost pobouřil faul zlínského kapitána Veselého na Deje a způsobil mu vážné zranění kolene, které může znamenat konec sezony pro slovenského útočníka. Olej do ohně navíc přilil svým vyjádřením Veselý, který nařkl Deje z filmování. „Nechci ho odsoudit, že by tam hrál divadlo, ale kdyby spadl a zvedl se, tak z toho nic nebude. Tím, že se tam začal válet, vypadalo to teatrálně,“ prohlásil před médii zlínský veterán. Slovenský forvard však absolutně nechápal Veselého vyjádření. „Mrzí mě to, chybí mi určitá úcta. Ondra je zkušený hráč a tuto úctu by asi měl mít. Pokud někomu ve střetu urazím koleno, tak potom veřejně uznám chybu, omluvím se a přijmu trest. Slova o teatrálnosti mi přišla přehnaná a zbytečná.“ Veřejnost pak i nemile překvapil vynesený trest pro zlínského bývalého reprezentanta, tři zápasy stop se nejednomu laikovi zdály málo.
Poslední dvě utkání se Vítkovicím povedly, Piráty domů odeslali bez kořisti a s porážkou 4:2, Mladou Boleslav pak na středočeském ledě přehráli 4:1.

Soupiska HC Vítkovice Ridera
Realizační tým HC Vítkovice Ridera

Téma: Technici proti tvrďákům

Toto utkání nabídne při pohledu do statistik poměrně velký kontrast. Dukla platí za nejméně trestaný tým extraligy, pouhých 140 trestných minut je skok oproti 289 trestným minutám Ridery, která je druhým nejtrestanějším týmem extraligy, hůře už na tom jsou pouze Zlínští. Vítkovice mají ale ve svých řadách tvrďáka Jana Výtiska, ten si celkem suverénně jde pro třetí zelenou helmu v řadě pro vítěze Radegast Indexu. Ani jeho tým rozhodně nezůstává pozadu. V týmovém RI je na druhém místě s 607 body, ztrácí 57 bodů na první Plzeň. Jihlava se v tomto žebříčku nachází na posledním místě s polovičním počtem bodů, konkrétně 302 body.

Poslední vzájemný zápas

8. kolo Tipsport Extraligy ledního hokeje, pátek 29. září 2017
HC Dukla Jihlava - HC Vítkovice Ridera 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Hlinka, 48. Skořepa (Suchánek), 58. Seman (Žálčík, De la Rose), 60. Hubáček (Jiránek) – 37. Olesz (Stránský), 40. Olesz (Květoň, Trška). Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3944. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Radegast Index: 28:0. Vhazování: 43:27.

HC Dukla Jihlava: Škarek – Suchánek, De la Rose, Půža, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, Macík – Rys, Čachotský, Kubalík – Anděl, Hlinka, Žálčík – Seman, Hubáček, Protasenja
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Kucsera, Stránský, Szturc – Kurovský, Kolouch, Zdráhal

Bylo to utkání plné zvratů. Nejdříve vedla Jihlava díky Hlinkovi, hosté ale utkání otočili dvěma góly Olesze. Domácí v třetí třetině dominovali a definitivně zápas zlomili v 58. minutě po gólu Semana. Do prázdné brány pečetil tři body Hubáček. Foto: Tomáš Buksa

Následující utkání Dukly Jihlava

Středa 15.11.2017, 17:30: HC Vítkovice Ridera – HC Dukla Jihlava – Info ke vstupenkám zde
Pátek 17.11.2017, 17:30: HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň – vstupenky zde
Neděle 19.11.2017, 15:30: HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava - Vstupenky zde