6:3
(2:1, 1:1, 3:1)

Boj o šesté místo vítězně pro Duklu!

21.01.2006 / Jaroslav Novák

Výbornou první třetinu sehrál v jihlavském dresu mladík Jonáš Fiedler, který rozdal několik tvrdých ran, vypracoval trestné střílení pro Oldřicha Bakuse a v jejím závěru i sám skóroval. Poté, co přidal v další části hry přihrávku, přinesl klid na domácí střídačku Pavel Staněk svou přesilovkovou bombou od modré čáry. I díky hat-tricku vůdce Jihlavy se mohou červenožlutí těšit ze tří bodů za výhru 6:3 nad Olomoucí.
21.01.2006 17:30, 1. liga ČR - 42. kolo

Suchan - Dobrovolný, Staněk, Duben, Pospíšil, Zigmund, Kuchyňa, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Altrichter, Fiedler - Říha, Hlouch, Vaškovič - Dušátko
6

HC Olomouc

Žigárdy (54. Tihlář) - Kříž, Šafařík, Faltýnek, Světlík, Vlček, Protivný, Paška, Bartoň - Smejkal, Ministr, Slaninák - Šimo, Najdek, Metlička - Kreuzman, Hradecký, Bouz - Žajgla, Čuřík, Kárný
3
Branky: 8. Bakus (TS), 19. Fiedler (Altrichter, Rytnauer), 40. Altrichter (Fiedler), 45. Staněk (Hodek, Bakus), 53. Bakus (Hodek), 58. Bakus (Čachotský, Hodek) - 7. Metlička (Šimo, Kříž), 25. Šafařík (Ministr), 55. Bouz (Hradecký, Vlček). Rozhodčí: Husička - Mana, Váňa. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1640. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Jihlavská Dukla se po deseti dnech opět představila fanouškům na svém ledě. Soupeřem 42. kola první ligy jí byla Olomouc, která ztrácela v tabulce pouhé tři body, a tak se dnes hrálo opravdu o hodně. V úvodu první třetiny hosté dobře napadali a dokázali si vytvářet velké množství šancí. Několik střel pochytal jihlavský brankář Jaroslav Suchan, ale v sedmé minutě už byl na útoky hostí krátký. Hanáci se dostali do přečíslení, Michal Šimo našel hůl Pavla Metličky, 0:1, a ten lehounkou tečí usměrnil kotouč do jihlavské svatyně. Vzápětí se ve stoprocentní gólové příležitosti ocitl Jonáš Fiedler. Nejprve si šikovně položil brankáře Žigárdiho, jeho střela do odkryté branky se však otřela pouze o horní tyč. Olomoucký gólman ale hodil hůl, a tak rozhodčí Husička nařídil trestné střílení, které si vzal na starost zkušený kapitán Oldřich Bakus, 1:1. Nájezd provedl perfektně a s klidnou hlavou vyrovnal. Vyrovnání posadilo Jihlavu na koně a brankář Olomouce měl ve zbytku třetiny hodně práce. Vedoucí branku se podařilo vstřelit Jihlavě až v přesilové hře v závěru první dvacetiminutovky. Parádní kombinaci předvedlo jihlavské přesilovkové komando. Petr Altrichter vrátil přihrávku Jonáši Fiedlerovi, 2:1, který poslal bez meškání kotouč do odkryté klece hostů. Druhou přihrávku si připsal Ladislav Rytnauer.

Druhou třetinu zahájili hosté z Moravy výhodou přesilové hry. Uběhlo sedm vteřin a rozhodčí vyloučil dalšího jihlavského hráče. Olomouci tak začala minutu a půl dlouhá přesilová hra pět na tři. Jihlavští se však svým rychlým a obětavým přístupem dokázali ubránit. Olomouc se dočkala vyrovnání až v 25. minutě. Milan Ministr zavezl kotouč do pásma soupeře, zajel za branku, poslal přesný pas Michalu Šafaříkovi, 2:2, který uklidil kotouč pod víko Suchanovy branky. Po vyrovnání se jihlavští hokejisté nechali trochu rozhodit a tlak Olomouce sílil. Stav 2:2 dokázali změnit Jihlavané až ve 40. minutě. Jonáš Fiedler poslal kotouč před branku, kde se do něj opřel Petr Altrichter, 3:2 a i s gólmanem jej dotlačil za brankovou čáru.

Poslední dějství už měli domácí hokejisté herní převahu a soupeře do výraznějších šancí nepouštěli. Ve 43. minutě měl velmi blízko k brance Oldřich Bakus, jeho střela se otřela o Žigárdyho vyrážečku a těsně minula pravou tyč. O dvě minuty později hrála Jihlava přesilovou hru a sehrála ji perfektně. Daniel Hodek poslal kotouč na modrou Pavlu Staňkovi, 4:2, který napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zvýšil tak na rozdíl dvou branek. Další gól přidala Jihlava o několik minut později. Daniel Hodek našel perfektním křižným pasem zpoza branky hůl jihlavského lodivoda Oldřicha Bakuse, 5:2, jenž se nemýlil a překonal rozevlátého Štefana Žigárdyho. Vývoj zápasu se ještě pokusil zdramatizovat olomoucký Martin Bouz, 5:3, který dokázal do branky usměrnit přihrávku od Hradeckého. Vítězství Dukly potvrdil svým třetím gólem v zápase Oldřich Bakus, 6:3. Při signalizované výhodě našel Tomáš Čachotský před brankou volného Bakuse, jenž nám předvedl, co znamená sousloví "vymíchat brankaře" a zavěsil. Druhou přihrávku si připisuje Daniel Hodek. Domácí kapitán opět všem ukázal, že je králem první ligy zaslouženě.

Aleš Tomášek (Olomouc): „Dnes jsme sem přijeli a řekli jsme si, že dnes budeme bránit a nebudeme dělat chyby. Bohužel velké množství vyloučení nás stálo hodně sil a víceméně v každém jsme dostali gól, ať už to bylo ze hry nebo jednou z trestného střílení. Moc jsme se dostávali do oslabení, které jsme si vůbec nepřáli; především jsme chtěli hrát na brejky. V zápase jsme pořád tahali za kratší konec, takže přiznávám, Jihlava dnes byla lepším týmem. S naším výkonem nejsem vůbec spokojený!“

Aleš Polcar (Jihlava): „Mě se dnes bude hodnotit velmi dobře. Musím poděkovat klukům za dnešní výkon, protože to byl důležitý zápas. Dnes jsme vlastně hráli o 6 bodů, protože Olomouc byla jen tři body za námi. Chtěli jsme od Olomouce odskočit a dostat se blíže k první čtyřce. Paradoxně nás probudil ten první gól, který jsme dostali. Do té doby jsme byli trochu nervózní, a tak nás ten gól dobře nastartoval. Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepším týmem. Kromě prvních deseti minut v druhé třetině, kdy Olomouc hrála přesilovku pět na tři. Ta je zvedla, i když nedali branku. Určitě jsme zaslouženě vyhráli.“