1:3
(1:0, 0:0, 0:3)

Dorostenci v Písku zabrali a vezou tři body

29.11.2008 / Petr Košatka

Na led předposledního Písku cestovali dorostenci Dukly v sobotu 29. listopadu. Dvě třetiny nemohli jihlavští mladíci najít recept na píseckého brankáře. Povedlo se to až ve 47. minutě Ondrovi Pěškovi, o minutu později již Jihlavané zásluhou Romana Mikeše vedli. Do prázdné branky pečetil výhru Dukly v poměru 3:1 Petr Šidlík.
29.11.2008 15:00, Extraliga dorostu - 24. kolo

IHC Králové Písek

Lehečka - Jáchym, Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Radosta, Volf, Homola, Růžička
1

Ji. Šťastný - Hlaveš, Zadražil, Tichý, Šidlík, Ja. Šťastný, Pavlas - Pekárek, Brychta, Svobodník, Matějka, Štěpán, Musil, Pěška, Mikeš, Přidal
3
Branky a nahrávky: 14. Vlček (Přibyl, Homola) - 47. Pěška (Pekárek), 48. Mikeš (Pekárek, Tichý), 60. Šidlík. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 24:44. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Na začátku sobotního utkání si v prvních vteřinkách připsal zákrok Šťastný, lehká střela mu ale nečinila větší potíže. Protiútok hostů vzápětí přinesl pěknou kombinaci Jihlavy, která vyústila střelou Pavlase, pozorný Lehečka ale včas vykopnul pravým betonem. Hra nahoru – dolu připravila šanci domácímu Slabého, ten najížděl zprava na branku Dukly, jeho zakončení příklepem však gólman Jihlavy vyrazil do bezpečí. V jedenácté minutě se poprvé v utkání vylučovalo a jihlavský útočník Svobodník usedl k menšímu trestu

V početní převaze Jihočechů měl na hokejce obrovskou příležitost domácí Přibyl, při svém průniku středem ale ztroskotal na Šťastném. Následná souhra nejúdernější formace Písku už skóre měnila – z obrany vyvezl touš Homola, který celou akci předal přesným pasem na Přibyla. Kapitán Písku ten ještě vylepšil situaci pro Filipa Vlčka, který střelou bez přípravy otevřel skóre – 1:0. Ve snaze o vyrovnání se zkoušel proháčkovat obranou domácích Štěpán, jeho pokus skrz píseckého obránce ale nemýřil mezi tyče Lehečkovy branky. V osmnácté minutě se v podobné situaci ocitl Pekárek, útočník Jihlavy střelou po ledě Lehečku z ideální pozice nepřekonal

Na začátku prostřední fáze hry Písečtí nadvakrát zahráli na zakázané uvolnění. Naopak Jihlavští hýčili od první sekundy druhé třetiny aktivitou - napřed netrefil odkryté místo v písecké brance Mikeš, poté ležícího Lehečku natřikrát nepokořil Brychta. V polovině pětadvacáté minuty střelou z nápřahu zahrozil obránce Hlaveš, jeho tvrdý projektil byl ale tečován a skončil vysoko nad brankou. O minutu později se hosté příliš nepohodli v rozehrávce a domácí tým se tak při zakázaném uvolnění dostal poprvé před branku Dukly. Tlak Jihlavy však přetrvával nadále a v šesté minutě prostřední třetiny si hosté před brankou Písku vynutili svoji první přesilovku v utkání.

Při ní hráči Dukly dlouho šachovali čteřici domácích, ani obrovský závar před Lehečkou ale vyrovnání nepřinesl. Naopak Písečtí mohli při jedné ze svých ojedinělých šancí druhé části vylepšit své vedení – domácí Homola ale tváří v tvář Šťastnému neuspěl. Jihočeši se v této fázi hry dostávali do šancí sporadicky, když už se ale příležitost na straně Písku naskytla, musel se Šťastný ohánět. Při jedné takové najížděl nebezpečně zleva na hostující klec Radosta, jeho koncovka ale nebyla důrazná a gólman Jihlavy si s ní dokázal porazit. Ve druhé třetině byl více – méně lepší tým z Vysočiny, po čtyřiceti minutách ale Jihočeši drželi hubené vedení.

Hokejisté Jihlavy měli nástup do třetí třetiny podobný jako do té předešlé. V úvodních třech minutách ani jednou nepustili Jihočechy z obrany a vynutili si ve svém útočném pásmu faul Jáchyma. Z přesilovky vypramenil první a zároveň vyrovnávací gól Dukly – v závaru před Lehečkou se nejlépe zorientoval Ondřej Pěška a střelou po ledě srovnal – 1:1. Bleskurychlá souhra přinesla v následující minutě další branku Jihlavy – v čase 47:18 Roman Mikeš přesnou střelou přenesl vedení na stranu Jihlavy 1:2. V závěru sobotního utkání se Písečtí snažili o vyrovnání, hosté si ale brankové vedení dobře hlídali. Definitivně se o vítězi rozhodlo dvaatřicet vteřin před koncem, kdy střelou do odkryté klece uzavřel brankový účet Petr Šidlík. Písek tak na domácím ledě podlehl jihlavské Dukle 1:3 a všechny body se stěhují na Vysočinu.

František Zeman (Jihlava): „Na rozdíl od domácích jsme byli trpělivějším celkem. Už ve druhé třetině jsme měli zápas rozhodnout, nakonec jsme si to nechali až do závěrečné části. Nemyslím si, že by utkání vyhrál vyložené lepší tým, ale my byli šťastnější.“

Milan Mazanec (Písek): „My hráli velice zodpovědně ale soupeř byl rychlejší a silnější. Bylo to kvalitní utkání, ve kterém rozhodly drobné chyby, kterých soupeř využil a brankově z nich těžil. My dali jednu branku a s tím se nedá vyhrávat. Výkon mužstva byl potěšující ale mrzí nás, že nemáme body.“