09.08.2011 12:45, Přípravné zápasy staršího dorostu - 0. kolo

Svoboda - Brussman, Březka, Cívka, čermák, Tobola, Ščerban, Půža - Vítek, Beran, Kuchyňa, Lupač, Mahút, Renza, Střecha, Vantuch, Štěrba, Jícha, Pazourek, Staněk - Severa, Šabatka, Hotař, Kittler, Skotar
2

HC Rebel Havlíčkův Brod

Krásný - Žuček, Křípal, Vala, Meloun, Dvořák, Špinar, Bláha, Beránek, Kuchta, Osmík, Kundrát, Vosyka, Brebera, Němec, Hlídek, Ludvík, Chlubna
4
Branky a nahrávky: 26. Tobola, 56. Štěrba (Beran, Půža) - 9. Ludvík (Chlubna), 19. Kundrát (Osmík), 24. Kuchta, 56. Chlubna. Rozhodčí: Sibera - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:8. Využití: . V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:2, .

Hned od úvodního hvizdu bylo na ledové ploše k vidění skutečně malé množství hokejovosti. Čekání protrhl až Jiří Severa, který sám před gólmanem Krásným neuspěl. Na druhé straně se snažil uspět Marek Neměc, jehož pokus Svoboda pokryl. V čase 8:35 se ale brodští hokejisté ujali vedení. Do prázdné brány dorážel Tomáš Ludvík – 0:1. V 19. Minutě se hráčům hostí podařilo skórovat znovu. Z pozice levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě Dominik Kundrát – 0:2. Za tohoto stavu také druhá třetina skončila.

Hosté byli při chuti, a to se projevilo také na začátku druhé dvacetiminutovky. Neustále se tlačili do útočného pásma, bruslili. To přineslo ovoce. V čase 23:26 se prosadil a projevil dobrou orientaci Petr Kuchta – 0:3. V následujících minutách dostala Dukla možnost hry 5 proti 3. A nabídnutou šancí nepohrdla. S notnou dávkou štěstí se od modré prosadil Hynek Tobola – 1:3. Pár momentů nato mohl vsítit kontaktní branku Tomáš Střecha. Svou efektní otočku ale na efektivní nepřeměnil. Víc e brankových příležitostí již druhá třetina nepřinesla.

Snaha Dukly nebyla oceněna ani v minutě 45., kdy se sám před hostujícím brankářem ocitl Jan Mahút. Šancí byl však zřejmě sám zaskočen, a tak se mu nepodařilo rozsvítit červené světlo. Po sérii vyloučení se prosadil opět Havlíčkův Brod. V čase 55:13 ujel domácí obraně Tomáš Chlubna a se Svobodou si bez problémů blafákem poradil – 1:4. Hosté se ani nestačili rozkoukat a Jihlava korigovala. Z pravé strany se prosadil Jan Štěrba – 2:4. Na víc se již ale jihlavští starší dorostenci nezmohli, a tak nepohledné utkání skončilo tímto skóre.

Tomáš Mariška (trenér Brodu): „Dneska jsme spokojeni s výsledkem, ale ne s předvedenou hrou. Je vidět, že se sezona rozbíhá, máme nové družstvo, zkoušíme více hráčů. Poměrně dost trénujeme, ta únava se poté přenáší do zápasu. Za tu předvedenou hru můžeme být rádi, že jsme vyhráli.“

Aleš Polcar (trenér Jihlavy): „Další přípravné utkání, které ukazuje chyby. Vázla rozehrávka, chyběla kombinace, možná chybělo i nasazení. Až ve třetí třetině se to zlepšilo. Měli jsme i šance, ale chybělo tomu zakončení. Tomuto utkání nekladu žádný důraz, přestože ukázalo, na čem je potřeba zapracovat. 9 třetin, 3 góly. To je hrozně málo. Pevně věřím, že se to zlepší a výkon půjde nahoru.“