12.11.2011 13:15, Liga starších žáků 1998 (8.třída) - 13. kolo

Brychta (Škarek) – Pražák, Mejzlík, Havelka, Mareš – Čermák, Najman, Berka, Oščádal, Chylík, Kousal, Slabý, Adam, Šulák
4

Hodonín

4
Branky Jihlavy: Čermák 2, Havelka, Mareš. Nejlepší hráči Jihlavy: Lukáš Mareš, Tomáš Mejzlík.

„Utkání s Hodonínem jsme začali poměrně opatrně, možná až moc. Hra byla vyrovnaná, ani my, ani soupeř se do moc do ničeho nepouštěl. První třetina tak skončila bez branek. Po přestávce jsme zvýšili úsilí, paradoxně soupeř využil některé naše chyby a vedl už 2:0. Čeho si cením, kluci nesložili zbraně, naopak je to nakoplo, hráli lepší a lepší hru a v závěru druhé třetiny jsme snížili na 1:2. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepším týmem. Proměnili jsme šance, které jsme měli a spousty jsme ještě proměnit mohli, bohužel to se nepovedlo.

I tak jsme zápas otočili z 0:2 na 4:2. Přesto, že jsme kluky nabádali, aby si výsledek pohlídali a pracovali pořád stejně, tak hloupými chybami jsme pustili soupeře šest minut před koncem do jednogólového rozdílu. Stále jsme věřili, že vítězství udržíme, ale v samém závěru jsme inkasovali počtvrté, kdy naši hráči nedůrazně přistoupili k útočníkům soupeře. V samém závěru zápasu jsme ještě zkoušeli protivníka „přitlačit“, bohužel ani jedna z akcí nám nevyšla. Na dnešním zápase si cením je to, že kluci za stavu 0:2 nevzdali utkání a dokázali jej otočit na 4:2. Škoda, že jsme jej nedokázali dovést do vítězného konce, protože si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon a vítězství by si kluci zasloužili. Doufám, že si to dobré přenesou do dalšího zápasu," řekl po utkání trenér Pykal.