07.03.2013 18:00, Extraliga juniorů - 9. kolo

Fučík - Dundáček, Tobola H., Žáček, Polívka, Tobola P., Čermák, Březka - Pěška, Přidal, Zídek - Vala, Gregar, Mikeš - Střecha, Vantuch, Štěpán
1

HC Vítkovice Ridera

Kubáň - Bail, Hawlík, Cabák, Štencel, Klok, Deutsch, Jonáš, Černín - Kilnar, Němec, Richter - Řehák, Slováček, Holý - Blahuta, Hudeček, Tomi - Král, Illéš, Pasker
4
Branky a nahrávky: 44. Mikeš (Tobola P.) – 3. Blahuta (Hudeček), 9. Holý (Řehák), 28. Hudeček (Richter, Němec), 42. Tomi (Řehák, Cabák). Rozhodčí: Doležal - Potůček, Lučan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří mají svoji pozici v tabulce nadstavbové části extraligy juniorů jistou. Již ve třetí minutě se radovali z gólu hráči v modrých dresech, když do branky srazil puk Martin Blahuta - 0:1. Vítkovice i nadále diktovaly tempo hry a domácí příliš nepouštěly. Druhý gól přidal na účet Vítkovic v deváté minutě Marek Holý, když si poradil s vyraženým kotoučem, který poslal do nestřeženého prostoru domácí branky - 0:2. Hráči Dukly dostali zřejmě chuť potrápit soupeře a v posledních minutách první části připravili pro hostujícího strážce svatyně několik nepříjemných střel, ani jedna z nich však za záda Andrease Kubáňěho neprošla.

V prostřední části zápasu se hrálo přibližně stejně na obou stranách kluziště. Dukla dostala dvakrát výhodu jednoho hráče v poli, i přes několik střel se ani jednou nepodařilo rozsvítit červené světlo za Kubáňem. Početní výhodu využily Vítkovice téměř v polovině hry. Jan Hudeček zvýšil na 0:3 zpoza branky. Hráči krajského města Vysočiny si dokázali udržet puk, ale chybělo zakončení směrem do brány, bez kterého se nedá zvrátit stav utkání.

Ve třetí třetině opět předvedl domácí gólman Tomáš Fučík vynikající zákroky díky nímž usměrnil několik nebezpečných střel z holí hráčů Vítkovic. Na střelu Vojtěcha Tomiho byl domácí gólman krátký a Vítkovice se dostali již do čtyřgólového vedení. Třetí přesilovou hru domácí junioři využili bezezbytku. Roman Mikeš poslal kotouč z mezikruží do mezery mezi betony Andrease Kubáňeho - 1:4. I když si hráči v červenožlutých dresech dokázali vytvořit několik šancí ani jednou nedokázali zakončit a lídr tabulky si domů odváží tři body za výhru.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Myslím si, že dnešní utkání rozhodl náš vstup do utkání. V první třetině jsme byli jasně lepším celkem. Následně přišla taková naše klasika, když vedeme v utkání tak polevíme, ta kvalita trochu upadá. V polovině třetí třetiny jsme začali zaostávat a tam jsme si museli vzít oddechový čas, abychom hráče postrčili k lepším výkonům. Přeci jen to bylo páté utkání v sedmi dnech a to se určitě projevilo. Za vítězství jsme rádi, protože je to předposlední zápas před čtvrtfinále play-off.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): V dnešním utkání Vítkovice potvrdily roli favorita. Pro mě osobně je to adept na vítěze celé extraligy juniorů. Rozhodně jsme měli dobré pasáže ve hře, ale největší naše slabina je v koncovce. Když si vytvoříme šance tak nedokážeme proměnit, anebo naopak se do šancí dostaneme, ale hledáme ještě lepší pozice, ze kterých chceme zakončovat. Vítkovice hrají jednoduchý přímočarý hokej a mají na to hráče a navíc jsou produktivní.“