0:5
(0:3, 0:0, 0:2)

Rozdíl mezi špičkou a dnem tabulky byl znát

03.10.2004 / Mesk, Wally

Poprvé v extraligové sezóně se značila na konci utkání na světelné tabuli po šedesáti minutách na straně Dukly nula. Sparta byla v utkání jasně dominujícím celkem, brankáře Suchana donutila brzy střídat. I jeho náhradník Lukáš Hronek brzy kapituloval, na druhé straně neměl zkušený Bříza po celý zápas příliš práce a odváží si tak z Horáckého zimního stadionu nepříliš těžce vydřené čisté konto.
03.10.2004 17:30, Extraliga - 9. kolo

Suchan (15. Hronek) - Ficenc, Buzek, Kuchyňa, Dobrovolný, Punčochář, Devečka, Zajac, Malena - Padělek, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Mareš, Altrichter - Polák, Vala, Verčík - Hlouch, Jantovský, Šmarda
0

Bříza - Řezníček, Dobroň, Hanzlík, Richter, Schnabel, Procházka - Chabada, Výborný, Kratěna - Kašpařík, Broš, Pilař - Dragoun, Netík, Olesz - Šindel, Vrbata
5
Branky: 5. Kratěna (Řezníček, Výborný), 15. Výborný (Chabada, Schnabel), 18. Kašpařík (Šindel, Vrbata), 53. Procházka (Broš), 57. Chabada (Pilař, Řezníček). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:7, navíc Mareš (JIH) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5100. střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:3, 0:5.

Po necelém týdnu se na Horáckém zimním stadioně opět přestavil celek z Prahy, tentokrát vystřídala pražskou Slávii Sparta. Fanoušci, kterých se na stadioně sešlo přes 5000 mohli opět vidět debakl, bohužel pro ty jihlavské tentokrát padaly branky jen za záda gólmanů Dukly.

Do utkání vstoupili lepé hosté a když Dobrovolný nedovoleně atakoval soupeře, dostali již ve 4. minutě výhodu přesilové hry. Po pár sekundách našel Řezníček křížnou přihrávkou Kratěnu, který bez problémů propálil předčasně ležícího Suchana, 0:1. Po vstřelené brance pokračovali hosté v herní převaze, kterou přerušil až rozhodčí Smeták, když vyloučil během šesti minut hned tři Sparťany po sobě. Domácí však nabídnutými šancemi pohrdali, a tak se 15. minutě dostal k puku nehlídaný David Výborný a ve vlastním oslabení zvýšil na 0:2. V obdržené brance měl prsty i domácí brankař Suchan, který u mantinelu chybně rozehrál. A tak se trenéři Dukly rozhodli, že zápas dochytá Lukáš Hronek. Ani on však neměl na růžích ustláno. Tři minuty po jeho příchodu na led nahodil puk před branku Šindel a Kašpařík ho pohotově dopravil za brankovou čáru, 0:3

Do prostřední části nastoupili hosté z Prahy volnějším tempem, z čehož mohla těžit jihlavská Dukla. Postupně se do šancí dostali Ficenc, Buzek a Malena, ale ani jeden z domácích beků pozorného Břízu nepřekonal. Sparta byla očividně spokojena s bezpečným vedením a Dukla jakoby nevěděla, jak se dostat před zkušeného Břízu. Jediný zábavný moment, tak připravil fanouškům domácí Šmarda, který nastoupil na vhazování s červeným ručníkem, který mu vykukoval z kalhot. Těsně před sirénou se ještě před Hronkem zjevil Vrbata, ale na gólmana Dukly nevyzrál. Do druhé přestávky tak hráči odcházeli za stavu 0:3.

Ve třetí části byl k viděni nejvyrovnanější hokej, skóre tomu ovšem neodpovídá. Hned v úvodu dohrávali domácí přesilovou hru pět na tři, v útočném pásmu se však nenašel hráč, který by dokázal spoluhráči podat finální přihrávku. Za řeč stojí jen Buzkova dělovka od modré, kterou vyrazil Bříza okrajem hokejky do rohu. I po přesilové hře pokračovali v sympatickém výkonu domácí. Jejich útočná snaha však končila převážně v rohu a jedinou velkou šanci si tak připravil jen Petr Vala, jeho sólo však vychytal veterán v brance Pražanů. Hosté přečkali marnou snahu Dukly a vzali pozornost opět na sebe. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu si vyjel mezi kruhy Libor Procházka a dělovkou vymetl všechny pavučiny z Hronkovy branky, 0:4. A to ještě nebylo všechno. Tři minuty před koncem tečoval Pilařovo nahození Chabada a uzavřel brankový účet na 0:5. V dnešním utkání bylo jasně vidět, na čí straně je hokejová kvalita a Dukla zcela zaslouženě podlehla.

Marian Jelínek (Sparta): „Do Jihlavy jsme jeli trošičku s obavami. Jednak po včerejším utkání a pak i proto, že jsme ztratili další dva hráče. Chybí nám tak už šest útočníků základní sestavy. I proto dnes hráli někteří hráči, kteří nastoupili po dvou měsících vůbec poprvé. Věděli jsme, že Jihlava hraje velice sympatický, agresivní hokej a je to mančaft, který hraje se srdíčkem a svůj herní deficit nahrazuje bojovností. Musím zkonstatovat, že konečný stav neodpovídá průběhu zápasu. Nám v koncovce trošičku přálo štěstí, naopak soupeř promarnil mnoho brankových situací. Kompliment pak patří domácím divákům a hráčům za to, že až do konce hráli na doraz a znepřijemňovali nám život až do šedesáté minuty.“

Petr Fiala (Jihlava): „První třetinu jsme odehráli velice špatně, ze soupeře jsme měli až příliš velký respekt. Začít takovýmto způsobem prostě není možné. Potom to bylo o něčem jiném. Respekt z našich hráčů spadnul a za druhou a třetí třetinu jim nemůžeme nic vytknout. I přesto, že jsme se od druhé části zvedli, bylo vidět že v koncovce nejsme tak šikovní jako Sparta. Ta potrestala všechny naše chybky a v tom byl dnes hlavní rozdíl. V závěru pak přišla kosmetická úprava výsledku. Takovéhle začátky, se soupeři na které musíme koukat, by se nám mohly vymstít.“