2:7
(1:1, 0:4, 1:2)

Obrovsky důležitá výhra. Starší žáci skolili Přerov a živí naději na závěrečný turnaj

18.02.2017 / Tomáš Lysý

Před utkáním 24. kola Ligy starších žáků byl mezi prvním Přerovem a druhou Duklou rozdíl tří bodů. Při dvoubodovém systému za výhru potřebovala Jihlava vyhrát, aby udržela naději na první místo a tudíž i postup na turnaj o mistra ČR. Do zápasu sice vstoupili lépe Zubři, kteří se ujali vedení, ovšem Dukla vzápětí vyrovnala Markem Chvátalem. Ve druhé třetině přišel opravdový brankostroj hostí. Matouš Menšík otočil stav zápasu a na jeho trefu navázal i David Moravec, Dominik Mlejnek a Daniel Pavelec. V polovině třetí třetiny přidali druhý gól v utkání Matouš Menšík s obráncem Markem Chvátalem a domácí už pouze jednou brankou lehce snížili. Jihlava tak vyhrála 7:2 a stáhla soupeře na rozdíl jednoho bodu. Celá situace se ještě více zamotala v dalším kole, kdy prohrála Dukla i Přerov a do hry o turnaj tak vstoupil též Zlín, který za Zubry zaostává o tři body.
18.02.2017, Liga starších žáků "A" - 24. kolo

HC ZUBR Přerov

Suchánek - Holík, Urban, Kaprál, Nesvadba, Svozil - Ryšavý, Jobánek, Brázda, Martinec, Štíbr, Hradil, Machalík, Falta, Kundrátek
2

Maláč (55. Novák) - Chvátal, Vranka, Moravec, Broža, Sapík - Kravec, Menšík, Pavelec - Melenovský, Polodna, Mlejnek - Bína, Zdarsa, Štorek
7
Branky a nahrávky: 10. Ryšavý (Svozil, Kundrátek), 56. Ryšavý (Jobánek, Brázda) - 13. Chvátal, 22. Menšík (Chvátal), 27. Moravec (Menšík), 36. Mlejnek (Polodna), 38. Pavelec (Menšík), 47. Menšík (Polodna), 51. Chvátal (Melenovský). Rozhodčí: Navrátil - Klvač, Dočkal. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:48. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7.